آداپتور ( منبع تغذیه ) دوربین مدار بسته

آداپتور ( منبع تغذیه ) دوربین مدار بسته

منبع تغذیه (آداپتور) دوربین مدار بسته

از نکاتی که در سیستم دوربین مدار بسته معمولا به بیشترین مشکلی که بر می خورید آداپتور (منبع تغذیه) دوربین مدار بسته است که در این مقاله توضیحی کامل و جامع در مورد این مشکل به شما ارائه می شود و ما سعی می کنیم با توضیحی جامع و مثبت در مورد این قطعه که منبع تغذیه اصلی دی وی ار و دوربین مدار بسته است به شما کمک کنیم انتخاب درستی در مورد این قطعه حیاتی داشته باشید.

 

آداپتور (منبع تغذیه) دوربین مدار بسته چیست ؟

آداپتور یا همان منبع تغذیه وظیفه تبدیل برق ۲۲۰ ولت شهری به ۱۲ ولت مورد نیاز دوربین مدار بسته با آمپرهای متفاوت را دارد ، دوربین مداربسته های موجود معمول در بازار اکثرا ۱۲ ولت هستند با آمپر های ۱،۲،۳،۴،۵،۱۰،۱۵،۲۰ .

 

حال با بررسی چگونگی انتخاب منبع تغذیه مورد نیاز دوربین مدار بسته توضیحات خود را شروع می نماییم:

معمولا هر دوربین مداربسته ۰٫۵ آمپر نیاز دارد که اگر دوربین مدار بسته دارای قابلیت دید در شب باشد، بهتر است ۱ آمپر برای هر دوربین مدار بسته در نظر بگیریم، بنابراین بهتر است برای هر دوربین مداربسته یک منبع تغذیه ۱۲ ولت ۱ آمپر جهت تضمین جلوگیری از ایجاد نویز و اختلال در دوربین مدار بسته استفاده کرد یا برای هر سری از دوربین های مداربسته یک منبع تغذیه مرکزی گذاشت برای مثال:

-می توان جهت تامین برق سیستم دوربین مدار بسته با 4 دوربین مدار بسته دید در شب بهتر است از یک منبع تغذیه ۱۲ ولت ۵ آمپر استفاده کرد.

-برای یک سیستم دوربین مدار بسته با 8 دوربین مدار بسته دید درشب بهتر است از یک منبع تغذیه ۱۲ ولت ۱۰ آمپر یا دو آداپتور ۱۲ولت ۵ آمپر استفاده کرد.

- برای یک سیستم دوربین مدار بسته با ۱۶ دوربین مدار بسته دید در شب بهتر است از یک منبع تغذیه ۱۲ولت ۲۰ آمپر یا دو منبع تغذیه ۱۰ آمپر یا چهار منبع تغذیه ۵ آمپر استفاده کرد.

ممکن است برای شما این سوال پیش بیاد که چرا باید برای سیستمی که مثلا ۴ آمپر کافی است از یک منبع تغذیه ۵ آمپری استفاده کرد؟

جواب این سوال این است که تنها دلیل استفاده از این نوع منبع تغذیه، بالا بردن راندمان منبع تغذیه و بالا بردن عمر مفید منبع تغذیه دوربین مداربسته و از همه مهمتر استاندارد و واقعی نبودن و نا مرغوب بودن بعضی از این منبع تغذیه های دوربین مدار بسته موجود در بازار است.

حالا که نحوه انتخاب و نوع جنس منبع تغذیه را متوجه شدیم بهتر است کمی درباره مزایا و معایب انتخاب منبع تغذیه مرکزی و جداگانه سیستم دوربین مدار بسته مقداری خدمت شما توضیح دهیم:

 

1- انتخاب آداپتور (منبع تغذیه) مرکزی:

مزایا:

- راندمان و تضمین عمر بالای آداپتور های مرکزی نسبت به آداپتور های تک آمپر متصل به دوربین مدار بسته.

- در سیستم سیم کشی دوربین مدار بسته برق انتقالی فقط ۱۲ ولت است و این جلوگیری از خطرهای احتمالی در سیستم دوربین مدار بسته را بسیار کاهش می دهد.

- عیب یابی و رفع خرابی در منبع تغذیه دوربین مدار بسته بسیار سریعتر می شود.

- در صورت کنار هم بودن کابل کواکسیال تصویر و کابل برق که تامین کننده برق منبع تغذیه است، هیچ گونه نویزی بر روی تصویر دوربین مدار بسته نمی افتد.

- از همه مهمتر هزینه نصب یک آداپتور (منبع تغذیه ) مرکزی کمتر و به صرفه تر از نصب تک تک منبع تغذیه برای هر دوربین مدار بسته است.

معایب:

- در صورت بروز مشکل برای آداپتور (منبع تغذیه ) تمامی دوربین ها از کار می افتد.

- در صورت استفاده از سیم های غیر استاندارد در سیم کشی در سیستم های دوربین مدار بسته (مثلا استفاده از سیم برق آلمینیومی به جای سیم برق مسی) در مسیر های طولانی به علت انتقال برق به صورت ۱۲ ولت افت ولتاژ خیلی زیادی اتفاق می افتد.

 

2- آداپتور (منبع تغذیه ) مجزا:

مزایا:

-در صورت خاموش شدن هر دوربین مداربسته رفع و یا تعویض منبع تغذیه مربوطه راحتر خواهد بود .

-به علت قطع برق ۲۲۰ ولت دیگر افت ولتاژی نخواهیم داشت.

-به هر دلیلی پس از خرابی آداپتور (منبع تغذیه ) فقط یک دوربین مداربسته از کار می افتد.

-هزینه سیم کشی منبع تغذیه برق دوربین مدار بسته، پایین تر می آید.

معایب:

-استفاده از آداپتور (منبع تغذیه ) تک آمپر معمولا با توجه به عمر بسیار کوتاه تری که نسبت به آداپتور های صنعتی دارند توصیه می شود کمتر استفاده شود.

-در صورت استفاده از کابل های بی کیفیت و نا مرغوب برقی در مسیر سیستم دوربین مداربسته احتمال  ایجاد اختلال در آینده بسیار بیشتر است چون باعث داغ شدن زیاد و احتمال آتش سوزی بسیار زیاد است.

-باید هر آداپتور (منبع تغذیه ) را در یک باکس پلاستیکی نصب کنید که معمولا نصب کردن باکس در کنار دوربین مدار بسته کار شکیل و منظمی نیست.

 

دوربين مدار بستهدوربين مدار بسته

عنوان گروه اندازه نوع فایل دانلود