دوربین مداربسته تحت شبکه شماره 2

دوربین مداربسته تحت شبکه شماره 2

دوربین مداربسته تحت شبکه IP CAMERA:

در ادامه مقاله قبل یکسری از مشخصه ها و تفاوت ها دوربین مداربسته تحت شبکه را در این مقاله ادامه می دهیم.

 

محدودیت طول کابل

ارسال تصویر بر روی کابل Cat5 دارای محدودیت تا مسافت ۱۰۰ متر است. با این حال دستگاه هایی جهت تقویت این مسافت به ۲۰۰ متر وجود دارد و با استفاده از تجهیزات پیچیده تر و جدید می توان این مسافت را تا ۵۰۰ متر نیز افزایش داد. با این حال باتوجه به محدودیت های قید شده هنگام نصب دوربین مداربسته های تحت شبکه نیز مانند دوربین مداربسته های انالوگ باید به محدودیت فاصله آنها و طول کابل شبکه دقت لازم را در نظر گرفت.

دوربین مداربسته

عملکرد در شبکه

یکی از دغدغه های مهم اپراتور شبکه در مورد بهره مندی از دوربین مداربسته های تحت شبکه تاثیر مستقیم آنها بر روی پهنای باند شبکه و کاهش سرعت انتقال اطلاعات آن است. چرا که به ویژه در دوربین مداربسته با مگاپیکسل بالا حجم زیادی از اطلاعات تصاویر مربوط به دوربین مداربسته باید در هر لحظه در شبکه کامپیوتری جا به جا شود و با توجه به پهنای باند محدود شبکه، این حجم جا به جایی اطلاعات دریافتی از دوربین مداربسته می تواند موجب ایجاد اختلال در شبکه نیز شود.

با این وجود شبکه های دارای پهنای باند گیگابایتی امروزی می توانند به راحتی پشتیبان بسیار خوبی برای دوربین مداربسته های تحت شبکه باشند و اگر  در صورت بوجود آمدن اختلال براحتی می توان با افزایش پهنای باند، ظرفیت شبکه را افزایش و اختلال ایجاد شده را برطرف کرد. روش دیگر برای جلوگیری از بروز اختلال در شبکه استفاده از کابل های داده و عدم اتصال مستقیم دوربین مداربسته ها به شبکه است به طریقی که تصاویر، دارای شبکه خاص خود در سیستم شبکه کامپوتری باشند.

 

تفاوت دوربین مداربسته تحت شبکه با وبکم چیست ؟

با توجه به تکنولوژی مشابه به همدیگر این دو دوربین می توان گفت که بسیار مشابه یکدیگرند ولی کاربرد آنها در سیستم حفاظتی حتی در ریزترین موارد هم قابل مقایسه با یکدیگر نمی باشند. دوربین مداربسته های تحت شبکه قابلیت انتقال تصویر با سرعت و کیفیت بسیار بالا را دارا هستند. این نوع تکنولوژی کاربرد بسیار مهمی در سیستم های حفاظتی و حراستی مخصوصاً مکان های صنعتی و نظامی، بسیار پر کاربرد است. قابلیت ذخیره و پشتیبانی تصویر را در مقادیر حجم بالا را دارد. از لحاظ امنیت تصویر بسیار پیشرفته است و قابلیت استفاده از چندین دوربین مداربسته به طور همزمان را داراست. عملکردها، توانایی دید در شب ، زوم تا 30 برابر ( با توجه به نوع دوربین نظیر اسپید دام ) را می توان از نقاط مثبت آن معرفی نمود. ولی وبکم صرفا قابلیت انتقال تصاویر با  کیفیت پایین از طریق اينترنت های غالبا کم سرعت را داراست.

دوربين مداربسته

دوربين مداربسته

دوربين مداربسته

دوربين مداربسته

دوربين مداربسته

دوربين مداربسته

دوربين مداربسته

عنوان گروه اندازه نوع فایل دانلود