دوربین مداربسته مینیاتوری PinHole چیست

دوربین مداربسته مینیاتوری PinHole چیست

دوربین مداربسته مینیاتوری PinHole

دوربین مداربسته مینیاتوری رایج ترین نوع دوربین مداربسته های پنهان هستند که ویژگی بارز و معروف اصلی آنها اندازه کوچک این دست از دوربین مداربسته ها است. این دوربین مداربسته مخفی دارای ابعادی کوچک (حدود 3 در 3 سانتیمتر) و همچنین لنز ثابت و میکروفون جهت دریافت صدا از محیط مورد نظر هستند. دوربین مداربسته پین هل (و یا دوربین مداربسته لنز سوزنی) به خاطر حجم کوچک بدنه و لنز کوچک خود این امکان را دارد تا از پشت یک حفره 3 میلیمتری، بصورت مخفی برای ما تصویر ضبط کند. این دوربین مداربسته مانند بقیه دوربین مداربسته ها از قبیل دام و صنعتی، کیفیت بالایی ندارد و بیشتر برای محیط های کوچک و دارای نور مناسب (بصورت مخفی) نصب و راه اندازی می شود .

 

کاربردهای دوربین مداربسته مینیاتوری

دوربین مداربسته مینیاتوری معمولا در فضاهایی مورد استفاده قرار می گیرد که نیاز به مشاهده و دریافت تصاویر به صورت غیر محسوس وجود داشته باشد. شاید بدنه خود دوربین مداربسته مینیاتوری کوچک نباشد اما لنز نصب شده بر روی این دوربین مداربسته ها به اندازه ای کوچک است که عموما می توان از طریق ایجاد سوراخی کوچک بر روی دیوار مورد نظر تصاویر را به وسیله این نوع دوربین مداربسته ها گرفت و دوربین را پشت سطحی غیر شفاف مخفی کرد. دوربین مداربسته های مینیاتوری معمولا با کیفیت های متوسط مورد استفاده قرار می گیرند.

 

دید در شب دوربین مداربسته های میناتوری

دوربین مداربسته های مینیاتوری با توجه به نوع طراحی به جهت کاربرد مخفی که دارند نمی توانند قابلیت دیدی در شب IR داشته باشند. دلیل اصلی این امر این است که به جهت نیاز به استفاده از دید در شب برای دوربین مداربسته های مخفی، مخفی کردن آن را به هنگام نصب به مراتب مشکل تر خواهد کرد. این دوربین مداربسته های همچنین معمولا دید مناسبی را در نور کم نخواهد داشت و برای گرفتن و دریافت تصویری مناسب باید برای دوربین مداربسته نور محیطی مناسبی ایجاد کرد.

 

زاویه دید دوربین مداربسته های مینیاتوری

دوربین مداربسته های مینیاتوری فقط دارای لنزهای ثابت هستند. لنزهای نصب شده رایج این دوربین مداربسته لنزهای 2.8 میلیمتر (85 درجه) یا 3.6 میلیمتر (70 درجه) است.

دوربين مداربسته

عنوان گروه اندازه نوع فایل دانلود