معرفی نسخه HDCVI 6.0 توسط داهوا تکنولوژی در سال 2020

 

بررسی اجمالی

فناوری HDCVI داهوا از ابتدای راه اندازی آن در سال 2012 پیشرو در صنعت ارسال تصاویر HD بر بستر کابل کواکسیال بود. داهوا با مأموریت “ایجاد جامعه ای امن تر و زندگی هوشمندانه تر”، به طور مستمر در ارائه فرصت های بیشتر به مشتریان و همچنین بهبود خدمات خود با نوآوری ها و پیشرفت های فناوری فعال بوده است. در سال 2019 ، Dahua از تکنولوژی جدید HDCVI 6.0 با ارزش های اصلی از جمله 4K Real-Time، هوش مصنوعی، برنامه نویسی هوش مصنوعی و گفتگوهای دو طرفه پیشرفته، دستیابی به “وضوح بیشتر، افزایش کیفیت و درک-تحلیل تصاویر” در نظارت دوربین‌های مداربسته را رونمایی کرد.

دستگاه های ضبط تصاویر AI XVR با قابلیت های هوشمند (Artificial Intelligence) برای تصویر برداری از دوربین های مداربسته HDCVI سری 6.0 پیشنهاد می شود تا بتوانید از 100 درصد توان این سری از دوربین ها استفاده نمایید.

 

فن آوری های اصلی

 

4K Real-time

تراشه توسعه یافته توسط تیم فناوری و نوآوری Dahua توانست ارسال تصاویر به صورت real-time با کیفیت 4K (رزولوشن 3840×2160 پیکسل) در صنعت ارسال تصاویر بروی کابل کواکسیال را تحقق بخشد. خروجی ویدیوی دوربین مداربسته 4K@25/30fps به شکل بهتری نقاط تحت پوشش مانیتورینگ را با وضوح عالی و تجربه بصری روان بازیابی می کند. نرخ فریم دو برابر (30fps = 2x15fps) اطلاعات مضاعف را به ارمغان می آورد. به عنوان اولین فناوری که 4K Real-Time را به بازار HD-over-Coax آورد، HDCVI با طیف کاملی از محصولات ارائه می شود. دوربین مداربسته 4K real-time مدل های مختلفی از بولت و دام ها به همراه میکروفون داخلی سر خود به صورت انتخابی ارائه می دهد. XVR های 4K/4K-N real-time از قابلیتهای هوشمند (AI functions) برای دقت بیشتر در اعلام آلارم پشتیبانی می کنند. علاوه بر این، دوربین 4K real-time از نرخ فریم خروجی ویدیویی خود سازگار پشتیبانی می کند تا هر دو XVR های جدید و قبلی 4K را تطبیق دهد و از سرمایه گذاری کاربران به جهت بروزرسانی دستگاه ها محافظت کند.

تفاوت زمان زنده در تصویر 4K

 

هوش مصنوعی پیشرفته

با استفاده از تراشه هوش مصنوعی مستقل و الگوریتم پیشرفته یادگیری عمیق، HDCVI 6.0 شناخت دقیق انسان و وسیله نقلیه را برای دقت بیشتر در اعلام آلارم و جستجوی سریع هدف، با بالابردن تمرکز سیستم بر تهدیدهای واقعی، افزایش راندمان آنالیز ویدیو و در نتیجه کاهش قابل توجه هزینه های کار، برای کاربران نظارت را آسان می کند. HDCVI 6.0 با بهبود عملکرد هوش مصنوعی برای دقت در اعلام هشدارها با نرخ هشدار کاذب زیر 2٪ را تضمین می کند. HDCVI 6.0 همچنین از توابع هوشمندی از جمله SMD Plus، محافظت محیطی، تشخیص چهره و جستجوی متادیتا پشتیبانی می کند.

 

SMD Plus

SMD Plus، که به عنوان Smart Motion Detection Plus شناخته می شود، به منظور کاهش هشدارهای نادرست ، اشکال انسانی و وسیله نقلیه را بر اساس تشخیص حرکت تشخیص می دهد. جستجوی سریع با گزینه هایی برای تشخیص انسانی و وسایل نقلیه، بازده جستجو را بیشتر می کند. Dahua SMD Plus با استفاده از توابع هوشمند (AI functions) تمام کانالهای XVR را برای پشتیبانی توانمند می سازد. کاربران می توانند تنها با یک کلیک ساده این ویژگی را فعال کنند و به پیکربندی اضافی نیازی نیست.

قابلیت جدید smd plus در دوربین مداربسته hdcvi 6.0 داهوا

 

برنامه نویسی هوش مصنوعی

با حرکت ویدیو به سمت کیفیت بالا، فرمت های رمزگذاری ویدیو نیز از MJPEG، H.264 به H.265 توسعه یافته اند که می توانند فضای ذخیره سازی بیشتری را ذخیره کنند اما به قیمت از دست دادن کیفیت تصویر. HDCVI 6.0 کد نویسی AI هنگام رمزگذاری در دوربین مداربسته، بر انسان و وسیله نقلیه سوژه تأکید می کند که بدون افت کیفیت، تصویر هدف را تضمین کند. همچنین می تواند bitrate را فشرده سازی کند وقتی که هیچ هدف واقعی برای ذخیره سازی مشاهده نشده است تا برای فضای نگهداری اطلاعات مقرون به صرفه شود. برای ثبت همان کیفیت تصویر  دریافتی، برنامه نویسی هوشمند بر مبنا قرار دادن CBR برای محاسبه، تنها در مقایسه با H.265 به 50٪ از پهنای باند و هزینه های ذخیره سازی نیاز دارد.

برنامه نویسی هوشمند در دوربین مداربسته

 

صدای دو طرفه

صحبت دو طرفه در HDCVI یک فناوری منحصر به فرد و پیشرو در صنعت HD-over-Coax است. این ارتباط متقابل بر اساس صدا بین مرکز نظارت و سایت نظارت شده در سیستم نظارت تصویری را تحقق می بخشد. این نرم افزار قادر است اطلاعات صوتی را فوراً تحویل داده و در همان زمان بازخورد را دریافت کند. همچنین ضبط صدای هر دو طرف در این تکنولوژی به عنوان مدرک های صوتی در اینن نوع سیستم نظارتی نیز شامل می شود. HDCVI از صدا با کیفیت پخش با بیش از 20dB SNR (نسبت سیگنال به نویز) و 5 متر محدوده جمع آوری صوتی پشتیبانی می کند.

صدای دو طرفه در تکنولوژی hdcvi 6.0

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *