هر دستگاه ضبط بسته به نوع تکنولوژی آن می تواند از قابلیت انتقال تصویر پشتیبانی کند. شما برای انتقال تصویر می بایست از بستر شبکه استفاده نمایید و می توانید با آی پی دستگاه ضبط به شبکه مورد نظر متصل شده و با اینترنت در حالت آنلاین به تصاویر ضبط شده دسترسی داشته باشید.

برای دیدن تصاویر در شبکه داخلی نیازی به اینترنت نمی باشد و فقط با اتصال دستگاه ضبط به مودم شبکه داخلی شما می توانید به تصاویر دسترسی داشته باشید اما اگر شما بیرون از محیط شبکه داخلی قرار دارید، باید با استفاده از P2P یا آی پی استاتیک به مودم شبکه متصل شده و با دستگاه ارتباط برقرار نمایید.

برای انتقال تصویر دوربین مداربسته می بایست برای هر برند از نرم افزار همان برند استفاده نمایید. در اینجا ما نرم افزارهای انتقال تصویر بروی موبایل و کامپیوتر را به صورت جداگانه آماده کرده‌ایم تا براساس نوع انتقال تصویر (موبایل یا رایانه) بتوانید نرم افزار مربوطه را دانلود نمایید. در نظر داشته باشید نسخه های اندروید، ویندوز و مکینتاش در همین صفحه قابل دانلود و نرم افزار های نسخه های آیفون به صورت لینک به سایت App Store و نسخه های بروز اندروید به Play Store لینک داده شده است.

برای سهولت راه اندازی انتقال تصویر، آن عزیزانی که آشنایی لازم برای راه اندازی انتقال تصویر دوربین مدار بسته بروی موبایل و یا لپ تاپ را ندارند، می توانند از مقالات آموزشی مربوطه استفاده نمایند :