انتخاب هارد دیسک مناسب

 

اهمیت ویژه هارد در سیستم نظارتی

هارد دیسک تاثیر بسزایی در دوربین مداربسته دارد؛

زیرا اطلاعات تصاویر ضبط شده دوربین مداربسته درون آن نگهداری می شود

و از این جهت حتی از دیگر تجهیزات نیز مهمتر است.

 

کدام نوع هارد دیسک برای دوربین مداربسته است

تنوع مدل و ظرفیت هارد دیسک ها در بازار به آن صورت نیست که کار را برای ما پیچیده کند. بهترین برندهای هارد دیسک در بازار Western Digital، Seagate، Hitachi، Toshiba و چند برند دیگر است که زیاد شناخته شده و محبوب بازار نیستند.

ظرفیت هارد دیسک ها نیز تنوع زیادی ندارد و برای دوربین مداربسته از هارد دیسک های 500 گیگابایت، 1 ترابایت، 2 ترابایت، 4 ترابایت، 6 ترابایت، 10 ترابایت استفاده می شود.

 

نکاتی درباره هارد دیسک دوربین مداربسته

یکی از نکاتی که باید در ضبط تصاویر دوربین مدار بسته به آن توجه کرد این است که برای هر دی وی ار از هارد دیسک های 2 ترابایت برای دوربین مداربسته استفاده نکنید و اگر نیازمند فضای بیشتری برای ضبط دارید سعی کنید از 2 هارد 1 ترابایت در کنار هم استفاده کنید.

در موارد بسیاری دی وی ار ها قادر به خواندن و نوشتن بر روی هارد دیسک های 2 ترابایت نیستند و پس از گذشت مدت زمانی پس از راه اندازی سیستم دوربین مداربسته با آنها به مشکل بر می خورید.

و اما نکته دیگر و قابل تامل در این زمینه مشخصات فنی هارد دیسک می باشد. 99 درصد هارد دیسک هایی که برای این منظور استفاده می شوند طوری تنظیم می شوند که قابلیت ضبط پیوسته و یا همان  Overwrite را داشته باشند و این فشار زیادی را بر روی هارد دیسک اعمال می کند.

زیرا هارد دیسک متصل به دی وی ار بعد از رسیدن به حداکثر ظرفیت خود بخش کوچکی از فضا را برای پاک کردن و نوشتن دوباره اطلاعات در اختیار می گیرد و بقیه فضا کاملاً پر می شود که این عامل باعث فشار چند برابر بر روی بافر هارد دیسک می شود.

مشکل بالا شاید به ندرت ایجاد شود اما اتفاق می افتد و باعث می شود تا اطلاعات شما به کل از دست بروند و قابل بازگشت (ریکاوری) نباشند و این اتفاق ممکن است زمانی رخ بدهد که تصاویر ضبط شده دوربین مدار بسته برای شما خیلی مهم باشد.

برای حل این موضوع پیشنهاد ما به شما این است که از هارد دیسک هایی با کش مناسب و بافر بالا استفاده نمائید و از فروشنده بخواهید تا هارد دیسکی را به شما بدهد که میزان RPM آن مناسب این کار باشد.

هارد دیسک های موجود در بازار معمولا RPM ی برابر با 5400 RPM و 7200 RPM دارند. در کامپیوتر های خانگی هارد دیسک های با RPM 5400 استفاده می شود. ویژگی RPM این جا مشخص می شود که دور چرخش دیسک مغناطیسی بیشتر است و این امکان را می دهد تا فراخوانی و بازخوانی اطلاعات سریعتر میسر شود و این عامل مهمی در مشاهده تصاویر ضبط شده در دوربین مدار بسته است.

هارد یک ترابایت سیگیت مدل باراکودا مخصوص دوربین مداربسته

هارد دیسک مخصوص دوربین مدار بسته

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *