نظارت امنیتی با دوربین های مداربسته

 

مزایای استفاده از دوربین مداربسته

  1. امنیت
  2. پوشش کامل محیط
  3. اجرای قانون و جلوگیری از وقوع جرم
  4. کنترل و مدیریت شهری
  5. هوشمند سازی
  6. هزینه

 

در ادامه در مورد هر کدام از موارد بالا بیشتر صحبت خواهیم کرد.

 

1. امنیت

قطعاًً امنیت جزء نیاز های اصلی و اولیه‌ی انسان است، دوربین های مداربسته نیز از زمان معرفی کارایی و ضرورت خود را در این زمینه ثابت کرده اند. وجود دوربین مداربسته در محل زندگی، محل کار، اماکن عمومی و … می تواند تا حد زیادی از وقوع اتفاقات ناگوار و پیش بینی نشده ای مانند آتش سوزی و یا وقوع یک جرم و جنایت و یا دزدی جلوگیری کند، از این رو با وجود دوربین مداربسته به دلیل تضمین امنیت ترس افراد از وقوع این چنین اتفاقات کمتر شده و احساس امنیت می کنند.

security and cctv

 

2. پوشش کامل محیط

قطعاً برای مراقبت و نگهداری از اماکن مختلفی همچون منزل، محل کار و اماکن عمومی مانند ایستگاه های مترو و قطار و … نیازمند یک پوشش کامل چه از نظر محیطی و چه از نظر زمانی هستیم.

دوربین های مداربسته می توانند یک پوشش کامل از محیط مد نظر شما به صورت 24 ساعته ارائه دهند و این مزیت نسبت به سایر عوامل مراقبت و نگهداری مانند نیروی انسانی (حراست و نگهبانی) می باشد و با استفاده از دوربین مداربسته خطا های انسانی نیز تا حد زیادی کاهش پیدا می کند.

با این تفاسیر اهمیت وجود دوربین های مداربسته امروزه در اماکن یک امر غیرقابل انکار است.

3. اجرای قانون و جلوگیری از وقوع جرم

امروزه افرادی زیادی اعم از نیروهای پلیس در تلاش‌اند تا قوانین را در سطح جامعه اجرایی کنند و از وقوع جرایم جلوگیری کنند.

وجود یک تصویر از مجرم و یا فیلمی از صحنه وقوع جرم می تواند تا حد زیادی به کنترل و یا جلوگیری از وقوع جرم کمک کند و معمولاً محل هایی که دارای دوربین مداربسته نیستند نیز بیشتر هدف مجرمان قرار می گیرند و احتمال دستبرد و آسیب های احتمالی در آن محل ها بسیار بالاتر است.

به این منظور با نصب و استفاده از دوربین مداربسته در محل های مورد نیاز می توانیم به موقع از خطرات احتمالی آگاه شده و اقدامات لازم برای حفظ جان و اموال خود را انجام دهیم.

4. کنترل و مدیریت شهری

کنترل و مدیریت اماکن شلوغ و پر رفت و آمدی مانند ایستگاه های راه‌آهن، پایانه های مسافربری، ایستگاه‌های مترو، ادارات و فروشگاه‌ها بدون شک امری لازم و ضروری است. با استفاده از دوربین های مداربسته در سطح شهر از جمله بزرگراه‌ها و اماکن پر رفت و آمد و اتاق‌های مانیتورینگ می توان ایستگاه های مترو را کنترل و تصاویر چهره افراد سود جو و قانون شکن را ذخیره کرد و یا از وضعیت ترافیک و وقوع تصادفات اطلاع پیدا کرد.

امروزه با توجه به این مزیت دوربین های مداربسته می توان امکان مهم را بدون جابجایی و از یک محل کنترل و رصد کرد

control and cctv

 

5. هوشمند سازی

با ورود تکنولوژی به زندگی انسان‌ها همواره این مسئله با پیشرفت خود بسیاری از مشکلات برطرف، و کارها را آسان نموده است همچنین با پیشرفت روز به روز دوربین های مداربسته و با اضافه شدن قابلیت های هوشمندی همچون تشخیص چهره، تشخیص حرکت و پلاک خوانی و موارد تشخیص هوشمند دیگر، برای هوشمند سازی راه ها و جاده ها و ساختمان ها به منظور کنترل و شمارش عبور و مرور و کنترل مظاعف استفاده می شوند.

هوشمند سازی خانه ها نیز یکی از مسائلی است که اکنون به عنوان تکنولوژی روز دنیا شناخته می شود و شرکت های تولید کننده دوربین مداربسته نیز از این قافله عقب نمانده‌اند و محصولات خود را به این جهت سوق می دهند.

6. هزینه ها

بدون شک مسئله بودجه و هزینه راه اندازی یک سیستم مداربسته فاکتور مهمی است که همگان به آن توجه بسیاری دارند؛ با توجه به نیازهای هر مکانی که برای نصب دوربین در آن مکان اقدام می کنیم و قابلیت‌هایی که به آن نیاز داریم مدل های گوناگونی با قیمت‌های متفاوت وجود دارد.

اما به هر حال با تحمیل هزینه های اولیه و راه اندازی سیستم مداربسته و سرویس و نگهداری دوره‌ای از این سیستم می تواند تا سال‌های سال برای شما به خوبی کار کند و از طرفی یک سیستم دوربین مداربسته با قابلیت‌هایی که به آن اشاره شد و پوشش کامل و 24 ساعته قطعاً از لحاظ هزینه نیز مقرون به صرفه می باشد.

 

costs and cctv

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *