نصب و راه اندازی دتکتور GlassProtect

GlassProtect یک چشمی وایرلس برای تشخیص شکسته شدن شیشه است که صدای شکستن شیشه را تا فاصله 9 متری تشخیص می دهد. دتکتور GlassProtect می تواند تا 7 سال با باتری از پیش نصب شده کار کند و دارای یک سوکت برای اتصال به یک دتکتور سیمی غیر برند آژاکس است.

دتکتور GlassProtect از طریق پروتکل رادیویی محافظت شده Jeweller به دزدگیر آژاکس متصل می شود. برد ارتباطی آن تا 1000 متر در خط دید مستقیم بدون مانع است. همچنین، GlassProtect را می توان با استفاده از ماژول های ادغام uartBridge یا ocBridge Plus به دزدگیرهای دیگر متصل کرد.

کاربر می تواند چشمی GlassProtect را از طریق برنامه آژاکس برای آیفون و اندروید، سیستم عامل مک و ویندوز پیکربندی کند. این برنامه از طریق نوتیفیکیشن ها، پیامک و تماس (در صورت فعال بودن) کاربر را از همه رویدادها مطلع می کند.

مشاهده محصول سنسور شکستن شیشه GlassProtect آژاکس

 

عناصر عملیاتی

دتکتور شکسته شدن شیشه

 1. نشانگر LED
 2. منفذ میکروفون
 3. پنل اتصال SmartBracket (در صورت تلاش برای از بین بردن دتکتور، این قسمت سوراخ دار برای فعال کردن قابلیت دستکاری مورد نیاز است. مراقب باشید آن را نشکنید!)
 4. سوکت اتصال دتکتور خارجی
 5. کد QR
 6. سوئیچ خاموش/روشن
 7. دکمه دستکاری (Tamper)

 

نحوه عملکرد

دتکتور GlassProtect از یک میکروفون الکترت حساس برای تشخیص صدای شکستن شیشه استفاده می کند که شامل صدای ضربه با فرکانس پایین و صدای شکستن شیشه با فرکانس بالا است. چنین تشخیص شکستگی شیشه دو مرحله ای خطر تحریک کاذب را کاهش می دهد.

اگر شیشه با هر لایه ای پوشانده شده باشد مانند ضد ضربه یا ضربه گیر، پوشش ضد آفتاب، پوشش های تزئینی یا موارد دیگر، دتکتور CombiProtect شکستن شیشه را تشخیص نمی دهد. به منظور تشخیص شکستن این نوع شیشه های دارای پوشش، توصیه می کنیم از دتکتور DoorProtect Plus با سنسور ضربه و شیب استفاده کنید.

در صورت فعال شدن، GlassProtect بلافاصله سیگنال هشدار را به هاب ارسال می کند و آژیرها را فعال می کند (در صورت اتصال) و به کاربر اطلاع می دهد.

 

برقراری اتصال

 

اتصال دتکتور به هاب

 

قبل از شروع اتصال

 1. برنامه Ajax را نصب کنید و یک حساب کاربری ایجاد کنید، هاب را به برنامه اضافه کنید و حداقل یک اتاق ایجاد کنید.
 2. هاب را روشن کنید و اتصال اینترنت (از طریق کابل اترنت و/یا شبکه GSM) را بررسی کنید.
 3. با بررسی وضعیت هاب در برنامه تلفن همراه، مطمئن شوید که هاب غیر عملیاتی/Disarmed شده است و در حال بروزرسانی نمی باشد.

فقط کاربران دارای دسترسی ادمین می توانند دستگاه را به هاب اضافه کنند.

 

نحوه اتصال دتکتور به هاب

 1. در برنامه Ajax گزینه افزودن دستگاه / Add Device را انتخاب کنید.
 2. دستگاه را نامگذاری کنید، کد QR را به صورت دستی/اسکن وارد کنید (روی بدنه و بسته بندی قرار دارد)، و اتاق را انتخاب کنید.

  کد qr

 3. افزودن / Add را انتخاب کنید — شمارش معکوس آغاز خواهد شد.
 4. دستگاه را روشن کنید.

  سوئیچ روشن خاموش

برای تشخیص و جفت شدن، دتکتور باید در محدوده پوشش شبکه بی سیم هاب قرار داشته باشد. درخواست اتصال به هاب برای مدت کوتاهی در لحظه روشن شدن دستگاه ارسال می شود.

اگر دتکتور به هاب متصل نشد، دتکتور را به مدت 5 ثانیه خاموش کنید و دوباره امتحان کنید. دتکتور متصل در لیست دستگاه های برنامه ظاهر می شود. بروزرسانی وضعیت های دتکتور در لیست بستگی به زمان درخواست دستگاه تنظیم شده در تنظیمات هاب دارد (مقدار پیش فرض 36 ثانیه است).

 

اتصال دتکتور به تمامی دزدگیرها

برای اتصال دتکتور به یک واحد مرکزی امنیتی غیر برند آژاکس با ماژول یکپارچه سازی uartBridge یا ocBridge Plus، توصیه های مندرج در دفترچه راهنمای این دتکتور را دنبال کنید.

 

وضعیت ها

صفحه حالت ها حاوی اطلاعاتی در مورد دستگاه و پارامترهای فعلی آن است. حالات GlassProtect را در برنامه Ajax بیابید :

 1. به سربرگ دستگاه ها / Devices ایکون بروید.
 2. GlassProtect را از لیست انتخاب کنید.
پارامتر مقدار
دما / Temperature دمای دتکتور بروی پردازنده اندازه گیری شده و به تدریج براساس هر 1 درجه سانتیگراد تغییر می کند.
خطای قابل قبول بین مقدار در برنامه و دمای محل نصب: 4-2 درجه سانتیگراد
قدرت سیگنال / Jeweller Signal Strength قدرت سیگنال بین هاب/رکس و دتکتور
توصیه می کنیم دتکتور را در مکان هایی نصب کنید که قدرت سیگنال 3-2 خط است
اتصال / Connection وضعیت اتصال بین هاب/رکس و دتکتور:

 • آنلاین / Online — دتکتور با هاب/رکس متصل است.
 • آفلاین / Offline —دتکتور ارتباط خود را با هاب/رکس از دست داده است.
نام اکستندر محدوده رکس / ReX range extender name وضعیت اتصال گسترش دهنده محدوده ReX.
هنگامی که دتکتور از طریق اکستندر وایرلس ReX کار می کند نمایش داده می شود.
شارژ باتری / Battery Charge سطح باتری دستگاه. به صورت درصد نمایش داده می شود
درپوش / Lid حالت تشخیص دستکاری (Tamper) دتکتور که به جدا شدن یا آسیب دیدن بدنه واکنش نشان می دهد.
وقفه ثانیه ای در زمان ورود / Delay When Entering, sec تاخیر ورود (تاخیر فعالسازی آلارم) زمانی است که باید پس از ورود به اتاق، دزدگیر را غیرعملیاتی کنید.
فقط برای دتکتور سیمی متصل کار می کند.
وقفه ثانیه ای در زمان خروج / Delay When Leaving, sec زمان تاخیر هنگام خروج. تاخیر هنگام خروج (تاخیر فعالسازی آلارم) زمانی است که باید پس از عملیاتی کردن دزدگیر از اتاق خارج شوید.
فقط برای دتکتور سیمی متصل کار می کند.
وقفه ثانیه ای در حالت شب در زمان ورود / Night Mode Delay When Entering, sec زمان تاخیر هنگام ورود به حالت شب. تاخیر در هنگام ورود (تاخیر فعالسازی آلارم) زمانی است که باید پس از ورود به محل، دزدگیر را غیرعملیاتی کنید.
فقط برای دتکتور سیمی متصل کار می کند.
وقفه ثانیه ای در حالت شب در زمان خروج / Night Mode Delay When Leaving, sec زمان تاخیر هنگام خروج در حالت شب. تاخیر هنگام خروج (تاخیر فعالسازی آلارم) زمانی است که باید پس از عملیاتی شدن دزدگیر از محل خارج شوید.
فقط برای دتکتور سیمی متصل کار می کند.
همیشه فعال / Always Active اگر فعال شود، دتکتور برای همیشه در وضعیت فعال/Armed می ماند و در مورد آلارم ها اطلاع می دهد.
صدای زنگ / Chime هنگامی که فعال می شود، یک آژیر در مورد تشخیص باز شدن دتکتورهایی که در حالت غیرفعال دزدگیر، فعال می شوند، اطلاع می دهد.
غیرفعالسازی موقت /Temporary Deactivation وضعیت عملکرد غیرفعالسازی موقت دستگاه را نشان می دهد:

 • خیر / No — دستگاه به طور معمول کار می کند و همه رویدادها را منتقل می کند.
 • فقط در / Lid only —مدیر هاب اعلان های مربوط به فعال شدن دکمه دستکاری (Tamper) دستگاه را غیرفعال کرده است.
 • به طور کامل / Entirely — دستگاه توسط مدیریت هاب به طور کامل از عملکرد سیستم حذف شده است. دستگاه از دستورات سیستم پیروی نمی کند و آلارم یا رویدادهای دیگر را گزارش نمی کند.
 • بر اساس تعداد آلارم ها/ By number of alarms — هنگامی که تعداد آلارم ها بیش از حد باشد، دستگاه به طور خودکار غیرفعال می شود (در تنظیمات برای غیرفعالسازی خودکار دستگاه ها مشخص شده است). این ویژگی در برنامه Ajax PRO پیکربندی شده است.
 • براساس زمان سنج / By timer — هنگامی که تایمر بازیابی منقضی می شود، دستگاه به طور خودکار توسط سیستم غیرفعال می شود (در تنظیمات برای غیرفعالسازی خودکار دستگاه ها مشخص شده است). این ویژگی در برنامه Ajax PRO پیکربندی شده است.
فریمور /Firmware نسخه فریمور دتکتور
شناسه دستگاه / Device ID شناسه دتکتور
No. دستگاه / Device No. تعداد loop دستگاه (zone)

 

تنظیمات

برای تغییر تنظیمات دتکتور در برنامه آژاکس :

 1. اگر چندین هاب دارید یا از برنامه PRO استفاده می کنید، هاب مورد نظر را انتخاب کنید.
 2. به تب دستگاه ها / Devices ایکون بروید.
 3. GlassProtect را از لیست انتخاب کنید.
 4. با کلیک بروی ایکون به تنظیمات / Settings بروید.
 5. پارامترهای مورد نیاز را تنظیم کنید.
 6. برای ذخیره تنظیمات جدید روی بازگشت / Back کلیک کنید.
تنظیمات مقدار
اولین فیلد / First field نام دتکتور قابل تغییر. نام در متن پیامک و نوتیفیکیشن ها در فید رویداد نمایش داده می شود.
نام می تواند حداکثر 12 نویسه سیریلیک یا حداکثر 24 نویسه لاتین داشته باشد.
اتاق / Room انتخاب اتاق مجازی که GlassProtect به آن اختصاص داده شده است. نام اتاق در متن پیامک و نوتیفیکیشن ها در فید رویداد نمایش داده می شود.
وقفه ثانیه ای در زمان ورود / Delay When Entering, sec انتخاب زمان تاخیر هنگام ورود. تاخیر در هنگام ورود (تاخیر فعالسازی آلارم) زمانی است که باید پس از ورود به اتاق، دزدگیر را غیرعملیاتی کنید.
فقط برای دتکتور سیمی متصل کار می کند.
وقفه ثانیه ای در زمان خروج / Delay When Leaving, sec انتخاب زمان تاخیر هنگام خروج. تاخیر هنگام خروج (تاخیر فعالسازی آلارم) زمانی است که باید پس از عملیاتی کردن دزدگیر از اتاق خارج شوید.
فقط برای دتکتور سیمی متصل کار می کند.
عملیاتی در حالت شب / Arm in Night Mode در صورت فعال بودن، هنگام استفاده از حالت شب، دتکتور به حالت عملیاتی شدن/Armed تغییر می کند.
وقفه ثانیه ای در حالت شب در زمان ورود / Night Mode Delay When Entering, sec زمان تاخیر هنگام ورود به حالت شب. تاخیر در هنگام ورود (تاخیر فعالسازی آلارم) زمانی است که باید پس از ورود به محل، دزدگیر را غیرعملیاتی کنید.
فقط برای دتکتور سیمی متصل کار می کند.
وقفه ثانیه ای در حالت شب در زمان خروج / Night Mode Delay When Leaving, sec زمان تاخیر هنگام خروج در حالت شب. تأخیر هنگام خروج (تاخیر فعالسازی آلارم) زمانی است که باید پس از عملیاتی شدن دزدگیر از محل خارج شوید.
فقط برای دتکتور سیمی متصل کار می کند.
نشانگر LED هشدار / Alarm LED indication به شما امکان می دهد چشمک زدن نشانگر LED را در هنگام زنگ هشدار غیرفعال کنید. برای دستگاه های دارای سیستم عامل نسخه 5.55.0.0 یا بالاتر موجود است.
حساسیت / Sensitivity سطح قابل تنظیم برای حساسیت سنسور ضربه:

 • کم / Low
 • معمولی / Normal
 • بالا / High
کنتاکت خارجی / External contact اگر فعال باشد، GlassProtect آلارم های دتکتور خارجی را ثبت می کند.
همیشه فعال / Always Active اگر این گزینه فعال باشد، دتکتور همیشه در حالت فعال/Armed است و در مورد آلارم ها اطلاع می دهد.
فعال شدن آژیر در صورت باز شدن یک کنتاکت خارجی / Activate the siren if an external contact opened در صورت فعال بودن، آژیرهای اضافه شده به دزدگیر هنگام زنگ هشدار دتکتور خارجی فعال می‌شوند.
فعال شدن آژیر در صورت تشخیص شکستگی شیشه / Activate the siren if glass break detected در صورت فعال بودن، آژیرهای اضافه شده به دزدگیر هنگام زنگ هشدار تشخیص شکستگی شیشه فعال می‌شوند.
تنظیمات صدای زنگ / Chime settings تنظیمات Chime را باز می کند.
تست قدرت سیگنال / Jeweller Signal Strength Test دتکتور را به حالت تست قدرت سیگنال Jeweller تغییر می دهد. این تست به شما امکان می دهد قدرت سیگنال بین هاب و GlassProtect را بررسی کنید و محل نصب بهینه را تعیین کنید.
تست منطقه تشخیص / Detection Zone Test دتکتور را به حالت تست منطقه تشخیص تغییر می دهد.
تست تضعیف سیگنال / Signal Attenuation Test دتکتور را به حالت تست محو شدن سیگنال تغییر می‌دهد. (در دتکتورهایی با  نسخه 3.50 و بالاتر موجود است)
راهنمای کاربری / User Guide بازکردن راهنمای کاربری دتکتور
غیرفعالسازی موقت / Temporary Deactivation به کاربر این امکان را می دهد تا بدون جدا کردن دستگاه از سیستم، اتصال آن را قطع کند که دو گزینه در دسترس است:

 • خیر / No — دستگاه به طور معمول کار می کند و همه آلارم ها و رویدادها را منتقل می کند.
 • بطور کامل / Entirely — دستگاه دستورات سیستم را اجرا نمی کند یا در سناریوهای اتوماسیون شرکت نمی کند و سیستم هشدارهای دستگاه و سایر اعلان ها را نادیده می گیرد.
 • فقط درپوش / Lid only — سیستم فقط نوتیفیکیشن های مربوط به فعال شدن دکمه دستکاری (Tamper) دستگاه را نادیده می گیرد

این سیستم همچنین می تواند بطور خودکار دستگاه ها را هنگامی که از تعداد آلارم های تنظیم شده فراتر رفت، غیرفعال کند.

لغو اتصال دستگاه / Unpair Device اتصال دتکتور با هاب را قطع می کند و تنظیمات آن را حذف می کند.

نحوه تنظیم Chime

صدای زنگ (Chime) یک سیگنال صوتی است که نشان دهنده فعال شدن دتکتورهای باز شدن در هنگام غیرفعال شدن/Disarmed سیستم است. این ویژگی، به عنوان مثال، در فروشگاه ها برای اطلاع دادن به کارکنان از ورود شخصی به ساختمان استفاده می شود.

نوتیفیکیشن ها در دو مرحله پیکربندی می شوند : راه اندازی باز شدن دتکتور و تنظیم آژیرها.

تنظیمات GlassProtect

قبل از پیکربندی صدای زنگ، مطمئن شوید که یک چشمی تشخیص بازشدن سیمی به GlassProtect وصل است و گزینه کنتاکت خارجی در تنظیمات GlassProtect در برنامه آژاکس فعال است.

 1. به منوی دستگاه ها / Devices ایکون بروید.
 2. دتکتور GlassProtect را انتخاب کنید.
 3. با کلیک بروی ایکون در گوشه سمت راست بالا به تنظیمات آن بروید.
 4. اگر کنتاک خارجی باز است، اعلان آژیر را برای رویداد انتخاب کنید (در صورتی که گزینه کنتاکت خارجی فعال باشد در دسترس است).
 5. انتخاب صدای زنگ (تن صدای آژیر) : 1 تا 4 بوق کوتاه. پس از انتخاب، برنامه آژاکس صدا را پخش می کند.
 6. برای ذخیره تنظیمات روی بازگشت / Back کلیک کنید.
 7. آژیر مورد نیاز را تنظیم کنید.

 

نشان ها

رویداد نشانگر نکته
روشن کردن دتکتور روشن شدن چراغ سبز دتکتور حدود یک ثانیه
اتصال دتکتور به هاب، ocBridge Plus و uartBridge روشن شدن چراغ برای چند ثانیه به طور مداوم
فعال سازی زنگ هشدار / دستکاری (Tamper) روشن شدن چراغ سبز دتکتور حدود یک ثانیه زنگ هشدار یک بار در 5 ثانیه ارسال می شود
نیاز به تعویض باتری هنگام هشدار، چراغ سبز به آرامی روشن و خاموش می شود

 

تست عملکرد

دزدگیر آژاکس این امکان را برای کاربر فراهم می آورد تا تست هایی را برای بررسی عملکرد دستگاه های متصل انجام دهید.

با استفاده از تنظیمات استاندارد، آزمایش ها بلافاصله شروع نمی شوند، اما با گذشت 36 ثانیه این فرآیند شروع خواهد شد. زمان شروع به تنظیمات دوره نظرسنجی دتکتور (مربوط به تنظیمات Jeweller در تنظیمات هاب) بستگی دارد.

 • تست قدرت سیگنال / Jeweller Signal Strength Test
 • تست منطقه تشخیص / Detection Zone Test
 • تست تضعیف شدن / Attenuation Test

 

تست عملکرد دتکتور

پس از تعیین محل دتکتور و تثبیت دستگاه با نوار چسب همراه، محدوده تشخیص را تست کنید.

GlassProtect به صدای تشویق (دست زدن) واکنش نشان نمی دهد!

 

آزمایش دتکتور

بدون اینکه شیشه را بشکنید با مشت به شیشه ضربه بزنید. اگر دتکتور صدایی با فرکانس پایین دریافت کند، LED آن چشمک می زند. صدای شکستن شیشه با فرکانس بالا را به مدت 1.5 ثانیه پس از اولین ضربه با ابزار مخصوص یا ضربه زدن با یک جسم فلزی به شیشه شبیه سازی کنید. پس از تشخیص صدا، دتکتور نشانگر LED را برای یک ثانیه خاموش می کند.

برای فعال شدن هنگامی که سیستم فعال/armed است، دتکتور باید صداها را به ترتیب زیر تشخیص دهد : ابتدا صدای فرکانس پایین (ضربه)، سپس صدای فرکانس بالا (شکستن شیشه، خرد شدن شیشه). در غیر این صورت، زنگ هشدار به صدا در نمی آید.

تمام وسایلی را که معمولاً در اتاق در حال کار هستند را روشن/خاموش کنید : ژنراتورها، تهویه مطبوع و غیره. اگر وسیله ای مورد تست، دتکتور را فعال کرد، سعی کنید حساسیت را تغییر دهید یا GlassProtect را تغییر مکان دهید.

از تنظیمات سطح حساسیت (Sensitivity Level) استفاده کنید، که در آن دتکتور هر دو مرحله آزمایش را به درستی پشت سر می گذارد و به هیچ کدام از دستگاه های فعال در اتاق، پاسخ نمی دهد.

 

نصب دستگاه

 

انتخاب مکان

در برخی موارد، فعالیت های خانگی می تواند باعث هشدارهای کاذب شود.

مکان GlassProtect به دور بودن آن از هاب و موانعی که مانع انتقال سیگنال رادیویی می شوند بستگی دارد : دیوارها، اتاق ها، اشیاء بزرگ داخل اتاق.

این دستگاه فقط برای استفاده در فضای داخلی ساخته شده است.

سطح سیگنال Jeweller را در محل نصب بررسی کنید.

اگر سطح سیگنال در یک نوار (تک خطی) باشد، نمی توانیم عملکرد پایدار سیستم امنیتی را تضمین کنیم. تمام اقدامات ممکن را برای بهبود کیفیت سیگنال انجام دهید! حداقل کاری که می توانید انجام دهید این است که دتکتور را جابجا کنید؛ حتی 20 سانتیمتر جابجایی می تواند کیفیت دریافت را به میزان قابل توجهی بهبود بخشد.

اگر پس از جابجایی، دتکتور همچنان دارای قدرت سیگنال کم یا ناپایدار است، از اکستندر وایرلس ReX استفاده کنید.

دتکتور را در این شرایط نصب نکنید :

 1. نصب در محوطه باز (خارج از منزل).
 2. نزدیک آژیرها و بلندگوها
 3. نزدیک اجسام فلزی و آینه هایی که باعث تضعیف یا تداخل با سیگنال های رادیویی می شوند.
 4. در هر مکان با گردش هوای سریع (پنکه ها و فن ها، پنجره ها یا درهای باز).
 5. در مکانهایی با دما و رطوبت بیش از حد مجاز.
 6. نزدیکتر از 1 متر به هاب.

GlassProtect شکستن شیشه را تا فاصله 9 متری تشخیص می دهد. میکروفون آن نباید بیش از 90 درجه نسبت به پنجره (ها) قرار گیرد.

اطمینان حاصل کنید که پرده ها، گیاهان، مبلمان یا اشیاء دیگر منفذ میکروفون بروی بدنه را نپوشانند.

اگر پرده‌هایی روی پنجره وجود دارد، دتکتور را بین آنها و پنجره قرار دهید، به عنوان مثال، در کنار پنجره. در غیر این صورت، پرده ها می توانند صدای شکستن شیشه را گنگ کنند که در این صورت دتکتور فعال نخواهد شد.

 

مراحل نصب دتکتور

قبل از نصب دتکتور، مطمئن شوید که مکان بهینه ای را انتخاب کرده اید و با دستورالعمل های موجود در این راهنما مطابقت دارد.

 1. پنل SmartBracket را با استفاده از پیچ های بسته بندی شده داخل جعبه، حداقل با استفاده از دو پیچ (پیچ بالای Tamper حتماً بسته شود) به سطح وصل کنید. پس از بستن سایر پیچ ها، مطمئن شوید که به پنل آسیب نرسیده یا تغییر شکل نداده است.

  نوار چسب دو طرفه باید فقط برای نصب موقت دتکتور استفاده شود. نوار با گذشت زمان خشک می شود که ممکن است منجر به افتادن دتکتور شود. علاوه بر این، دستگاه ممکن است در صورت ضربه از کار بیفتد.

 2. دتکتور را روی پنل ثابت شده قرار دهید. هنگامی که دتکتور در SmartBracket ثابت می شود، چراغ LED آن چشمک می زند. این سیگنالی است که نشان می دهد ویژگی محافظت از دستکاری (Tamper) در دتکتور بدرستی بسته شده است.

اگر نشانگر نور پس از نصب در SmartBracket چشمک نمی زند، وضعیت دستکاری (Tamper) را در برنامه آژاکس و سپس محکم بودن و ثابت بودن پنل را بررسی کنید.

اگر کسی دتکتور را از سطح جدا کند یا از پنل پیوست جدا کند، دزدگیر به شما اطلاع می دهد.

 

اتصال دتکتور سیمی غیر برند آژاکس

یک دتکتور سیمی با نوع کنتاکت NC (به طور معمول بسته است) را می توان با استفاده از بست ترمینال نصب شده در پشت GlassProtect متصل کرد.

سوکت اتصال دتکتور خارجی

توصیه می کنیم دتکتور سیمی را در فاصله بیشتر از 1 متر GlassProtect نصب نکنید. افزایش طول سیم خطر آسیب آن را افزایش می دهد و کیفیت ارتباط بین دتکتورها را کاهش می دهد.

برای خارج کردن سیم از بدنه دتکتور، دوشاخه را جدا کنید :

محل باز شدن سیم

اگر دتکتور خارجی فعال شود، یک اعلان دریافت خواهید کرد.

 

نگهداری

قابلیت عملیاتی بودن دتکتور GlassProtect دزدگیر آژاکس را به طور منظم بررسی کنید.

بدنه ردیاب را از گرد و غبار، تار عنکبوت و سایر آلاینده ها به محض مشاهده کردن تمیز کنید. از دستمال خشک نرم و مناسب برای نگهداری تجهیزات استفاده کنید.

برای تمیز کردن دتکتور از مواد حاوی الکل، استون، بنزین و سایر حلال های فعال استفاده نکنید.

باتری از پیش نصب شده تا 7 سال کارکرد مستقل را تضمین می کند (با فاصله زمانی 5 دقیقه پینگ توسط هاب). اگر باتری دتکتور تخلیه شود، سیستم به کاربر اطلاع می دهد و در صورت تشخیص شکستگی شیشه یا تحریک تشخیص دستکاری (Tamper)، نشانگر LED به آرامی روشن می‌شود و خاموش می شود.

 

مشخصات فنی

عنصر حساس میکروفون الکترت
فاصله تشخیص شکستگی شیشه حداکثر تا 9 متر
زاویه پوشش میکروفون 180 درجه
محافظت از دستکاری (Tamper) دارد
پروتکل ارتباط رادیویی Jeweller
باند فرکانسی 866.0 – 866.5 مگاهرتز
868.0 – 868.6 مگاهرتز
868.7 – 869.2 مگاهرتز
905.0 – 926.5 مگاهرتز
915.85 – 926.5 مگاهرتز
921.0 – 922.0 مگاهرتزبسته به منطقه فروش
سازگاری سازگار با تمامی هاب های آژاکس، اکستندر وایرلس رکس، ocBridge Plus، uartBridge
بیشترین توان خروجی RF حداکثر تا 20mW
تلفیق سیگنال رادیویی GFSK
محدوده سیگنال رادیویی حداکثر تا 1,000متر بدون مانع
سوکت برای اتصال دتکتورهای سیمی دارد، NC
منبع تغذیه باتری CR123A با توان 3 ولت
عمر باتری تا 7 سال
محیط نصب داخلی
کلاس حفاظتی IP50
محدوده دمای عملیاتی از °10- سانتیگراد تا °40+ سانتیگراد
رطوبت مجاز عملیاتی حداکثر تا %75
ابعاد Ø 20 × 90 میلیمتر
وزن 30 گرم
زمان سرویس دهی 10 سال
مجوزها Security Grade 2, Environmental Class II in conformity with the requirements of EN 50131-1, EN 50131-2-7-1, EN 50131-5-3

 

اقلام جعبه دتکتور GlassProtect

 1. سنسور شکستن شیشه GlassProtect
 2. پنل SmartBracket
 3. باتری CR123A (از پیش نصب شده)
 4. بست ترمینال نصب شده
 5. کیت نصب
 6. دفترچه راهنما

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *