ارائه ویژگی های جدید در نسخه 5 محصولات HDCVI

 

شرکت داهوا با استفاده از تکنولوژی HDCVI 5.0 بینش جدیدی از نظارت تصویری جهت بهبود کیفیت خدمات، به ارمغان می آورد. شرکت داهوا در 18 اکتبر 2018 افتخار دارد HDCVI نسخه 5.0 را به جهان معرفی کند، آخرین بخش سری های این انقلاب است که برای صنعت سیستم های نظارت تصویری در سال 2012 آغاز شد و این تکنولوژی وضوح در تصویر، سیستم هوشمند تصویر(IVS) و امنیت را در یک سطح بی سابقه ارائه می دهد.

برای کسانی که قبلا با این زمینه آشنا نیستند هیچ نیازی به ارزیابی جزئیات فنی این تکنولوژی نیست. به طور مثال یک گارد امنیتی را که استخدام کرده اید را تصور کنید. این گارد امنیتی یک بینایی کاملاً انحصاری شفاف بدون تاثیر پذیری از هر وضعیتی مخصوصاً در تاریکی شب را دارد که برای شما این ویژگی لذت بخش است و همچنین قادر است هر چهره ای را تشخیص دهد و شناسایی کند و همیشه این اشخاص را با نام های صحیح پیوست شده آنها به شما نشان دهد. این گارد به اندازه کافی هوشمند است تا بتواند تهدیدات بالقوه در حال رخ دادن را شناسایی کند و با شجاعت تمام اقدامات لازم را برای دفع این تهدیدات انجام دهد. این محافظ امنیتی در 24 ساعت 7 شبانه روز خسته نمی شود و همیشه در حال محافظت از شما می باشد. شما برای داشتن یک محافظ امنیتی عالی با این همه توانایی نیاز به یک معجزه ندارید. نسخه HDCVI 5.0 داهوا تمامی موارد فوق و حتی بیشتر را برای شما انجام می دهد.

حالا به ما اجازه دهید هسته سر سخت و بیشمار حقایق HDCVI 5.0 را برش دهیم تا مزایای مختلف پیشگامانه این نسخه جدید را به شما ارائه دهیم، که متشکل از انواع دوربین مداربسته های بازدارنده کاربردی HDCVI است. این نسخه جدید شامل دوربین مداربسته HDCVI استارلایت با کیفیت 4K/5MP/1080P، دوربین مداربسته HDCVI تمام رنگی با کیفیت 1080P و دستگاه های ضبط XVR با کیفیت H.265/4K می باشد. زمانی که از آنها به صورت ترکیبی استفاده می کنید، آنها از مشکلات امنیتی شما در 5 جنبه مراقبت خواهند کرد.

حفاظت پیرامونی (Perimeter Protection)

HDCVI 5.0 می تواند خطرات احتمالی بر اساس حرکتMotion) ) تنظیم شده Tripwire و Intrusion را تشخیص دهد. سیستم یک هشدار تعریف شده (Buzzer، ایمیل، یک تماس تلفنی و …) زمانی که حرکات ناخواسته رخ دهد به کاربر ارسال می کند.

علاوه بر این، سیستم دارای تجزیه و تحلیل هوشمند است که اجسام جزئی مانند حیوانات، حشرات، برگ ها، نور، حتی قطرات باران را فیلتر کند. بدین ترتیب آلارم خطا (دروغین) کاهش می یابد و به کاربران اجازه می دهد بر تهدیدات واقعی که مردم و وسایل نقلیه هستند، تمرکز کنند.

 

تشخیص چهره (Face Recognition)

HDCVI 5.0 قادر است اگر چهره شخصی در نظارت ویدئوییMonitoring) ) مشخص شد تعیین کند که این شخص در پایگاه داده چهره های ذخیره شده کاربر به چه عنوانی تعریف شده است، که این عنواین بر اساس لیست سیاه/سفید کاربر، شخصی مضنون یا مهمان برجسته و ویژه تعریف شده است و پس از تشخیص این عناوین اقدامات مربوطه را انجام دهد که می تواند یک ارسال هشدار یا مجوز گذر آزاد به شخص شناسایی شده را بدون دگیر کردن نیروی حراست در ورودی، ارسال کند. کاملاً ضمانت می شود سیستم از حداکثر 24 عکس در واحد ثانیه تشخیص چهره و 20 پایگاه اطلاعاتی تا حداکثر 100.000 تصاویر صورت در مجموع با دقت و پردازش موثر، پشتیبانی می کند. برای آشنایی بیشتر تکنولوژی تشخیص چهره را مطالعه نمایید.

 

جستجوی متادیتا (Metadata Search)

این نوع جستجو تشکیل شده از ویژگی های خاص اطلاعات استخراج شده از چهره های مورد نظر مانند: جنسیت، سن، عینک، ماسک ها، ریش و قیافه. متادیتا جستجوی هوشمند بوسیله قیاس کردن بین مدل شیء (انسان، خودرو) و پایگاه داده و همچنین مطابقت دادن با ویژگی های هویت افراد را امکان پذیر می سازد و بطور قابل ملاحظه ای بهره وری و دقت را افزایش می دهد.

بعلاوه، متادیتا کمک بسیار خوبی در سیستم عامل ها است که به آنها اجازه می دهد به عنوان بخش کمکی در نرم افزار ها ایفای نقش کند.

 

بازدارنده فعال (Active Deterrence)

PIR و Motion تشخیص دوگانه که باعث بهبود دقت و کاهش فضای ذخیره سازی ضبط حالت حرکتی(Motion Detect)  می شود. HDCVI 5.0 می تواند نه تنها هشدار واقعی به کاربران در زمان وقوع حادثه ارسال کند بلکه همچنین وجود مزاحمان را با چراغ سفید و آژیر در محل هشدار دهد.

علاوه بر این، همراه با آلارم ارسال شده برای کاربران در لحظه وقوع، تأییدیه تصویری و صوتی ویدئوی های HDCVI هستند که سریعترین شواهدی است از آنچه که، در آن محل واقعا اتفاق افتاده است.

 

ویژگی استارلایت و تمام رنگی (Starlight & Full-color)

برای HDCVI 5.0، با دوربین مداربسته های استارلایت در بازه 4K تا 1080P و تمام رنگی، تاریکی جای هیچ عذر و بهانه ای نمی گذارد. هرکدام از اینها به لطف سنسور با عملکرد قوی و دهانه بازتر لنزها، سیستم را قادر می سازد با تولید رنگ بالا و عملکرد حساس به نور، تصاویر واضح تر و روشن تر شود. رعایت الزامات در محیط های تحت پوشش کم نور از قبیل پارکینگ های بدون سقف، اتوبان، خیابان ها، فروشگاه ها باعث بهبود تصاویر می شود. دوربین تمام رنگی در 24 ساعت 7 شبانه روز اجازه نظارت ویدئویی (Monitoring) رنگی برای جمع آوری اطلاعات کروماتیک، مانند رنگ لباس و خودرو را می دهد.

حتی در تاریکی کامل، این سیستم هنوز کارکرد لازم را دارد، و این را هم باید در نظر گرفت به لطف جبران نور با دید در شب هوشمندSmart IR  (عموم دوربین مداربسته های استارلایت) یا نور سفید هوشمند Smart White Light (دوربین مداربسته های تمام رنگی) شاهد تصاویر بهتر با استفاده از این ویژگی خواهیم بود. تصاویر بدست آمده، بعد از ارتقاء کیفیت با فن آوری پردازش پیشرفته جهت کاهش نویزهای تصویر با حفظ وضوح جزئیات، خوراک بسیار مفید برای تحلیل هوشمندانه تر هستند.

 

جمع بندی

HDCVI 5.0 تمامی ویژگی های سیستم ساختار دیجیتال بر روی کابل کواکسیال را حفظ می کند و هم با حفظ کاربری آسان شامل بروز رسانی یکپارچه نیز می باشد و همچنین باعث می شود که سیستم با نصب مجدد ساده‌تر، با ویژگی ها کاربردی‌تر مانند H.265+ encoding هوشمند و پخش صوت با کیفیت‌تر می شود.

به عنوان ارائه دهنده راه‌حل پیشرو در صنعت جهانی سیستم‌های نظارتی ویدئویی، شرکت داهوا تاکید زیادی بر “نوآوری، کیفیت و خدمات” همواره در پیش رو قرار داده است، که به طور طبیعی منجر به تولد همیشگی راه حل ها و رشد انها در این زمینه می شود. آخرین HDCVI 5.0 نقطه عطف دیگری است در راه رسیدن به هدف نهایی داهوا است : فراهم کردن جامعه امن تر و زندگی صحیح تر

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *