فعالسازی و راه اندازی پنل دزدگیر هاب 2 پلاس

 

پنل هاب 2 پلاس یک دستگاه مرکزی در سیستم امنیتی آژاکس است که عملکرد تمام دستگاه های متصل را کنترل می کند و بوسیله نرم افزار موبایل / رایانه آژاکس با کاربر تعامل دارد.

این پنل دزدگیر، باز شدن درها و شکستن شدن پنجره ها، خطر آتش سوزی یا نشت مایعات را گزارش می دهد و همچنین اقدامات متداول روزانه را، توسط سناریوها می تواند انجام دهد. در صورت ورود افراد از بیرون به داخل اتاق امن، هاب 2 پلاس عکس های دتکتورهای حرکتی MotionCam / MotionCam Outdoor را ارسال می کند و به کاربر ورود ممنوعه را اطلاع می دهد.

توجه داشته باشید که پنل هاب 2 پلاس فقط در محیط داخلی نصب شود.

پنل دزدگیر هاب 2 پلاس برای اتصال به سرویس Ajax Cloud نیاز به دسترسی به اینترنت دارد. این واحد مرکزی از طریق اترنت، وای فای و دو سیم کارت (2G/3G/4G) به اینترنت میتواند متصل شود.

اتصال به Ajax Cloud برای پیکربندی و مدیریت سیستم از طریق برنامه های آژاکس، ارسال نوتیفیکیشن های مربوط به آلارم ها و رویدادها و همچنین بروزرسانی سیستم عامل Malevich ضروری است. همه داده ها در Ajax Cloud تحت حفاظت چند سطحی ذخیره می شوند، که تبادل این اطلاعات با هاب از طریق یک کانال رمزگذاری شده صورت می پذیرد.

برای اطمینان از اتصال مطمئن تر با Ajax Cloud و جلوگیری از وقفه در کار اپراتورهای مخابراتی، تمام کانال های ارتباطی را فعال نمایید.

می توانید این سیستم امنیتی را مدیریت کرده و به سرعت به هشدارها و اعلان ها از طریق برنامه های iOS ،Android ،macOS و Windows پاسخ دهید. از لینک های زیر می توانید برنامه آژاکس را برای تلفن همراه دانلود نمایید :

برنامه دزدگیر آژاکس نسخه اندروید

برنامه دزدگیر آژاکس نسخه آیفون

 

این سیستم این امکان را فراهم می آورد که از طریق رویدادهای مختلف و نحوه اطلاع رسانی به کاربر، از طریق اعلان ها (push notifications)، پیامک یا تماس را انتخاب کنید.

مشاهده محصول هاب 2 پلاس Hub 2 Plus آژاکس

 

سوکت ها و علائم

سوکت ها و علائم

 1. لوگوی LED
 2. پنل ضمیمه SmartBracket (قطعه سوراخ شده ای که در صورت هرگونه تلاش برای ازبین بردن هاب برای فعال کردن tamper مورد نیاز است)
 3. محل اتصال کابل برق
 4. محل اتصال کابل شبکه
 5. ورودی سیم کارت
 6. ورودی سیم کارت
 7. کد QR
 8. دکمه Tamper
 9. دکمه روشن/خاموش کردن دزدگیر

 

نحوه عملکرد

به منظور برقراری ارتباط با تجهیزات، نظارت بر عملکرد آنها و پاسخ سریع به تهدیدها، هاب 2 پلاس از فناوری رادیویی Jeweller استفاده می کند. محدوده ارتباط تا 2000 متر بدون مانع (به عنوان مثال، دیوارها، درها، سازه های بین طبقه) است. اگر دتکتور فعال شود، سیستم در 0.15 ثانیه زنگ خطر را به صدا در می آورد، آژیرها را فعال می کند و کاربر را درباره خطر مطلع می کند.

در صورت وجود تداخل در فرکانس یا در هنگام تلاش برای ایجاد پارازیت، آژاکس به فرکانس رادیویی آزاد تبدیل می شود و اعلان ها را به کاربران سیستم ارسال می کند.

هاب 2 پلاس تا 200 دستگاه آژاکس (دتکتور و چشمی) متصل را پشتیبانی می کند که در برابر نفوذ، آتش سوزی و تشخیص نشتی آب محافظت می کند و همچنین لوازم الکتریکی را بطور خودکار طبق سناریوها یا به صورت دستی از یک برنامه کنترل می کند.

برای ارسال عکس از دتکتور MotionCam / MotionCam Outdoor، از پروتکل رادیویی Wings جداگانه و آنتن اختصاصی استفاده می شود. این امر تأیید هشدار بصری (visual alarm verification) را حتی با سطح سیگنال ناپایدار و وقفه در ارتباطات تضمین می کند.

مشاهده چشمی ها و دتکتورهای دزدگیر آژاکس

 

هاب 2 پلاس با سیستم عامل Malevich اجرا می شود. سیستم عاملی که مشابه سیستم های فضاپیما، موشک های بالستیک و ترمزهای خودرو را کنترل می کند. سیستم عامل Malevich قابلیت های سیستم امنیتی را گسترش می دهد و بطور خودکار بدون دخالت کاربر توسط ارتباط وایرلس (بدون نیاز به کابل شبکه یا فلش مموری) بروز می شود.

از سناریوها می توانید برای خودکارسازی سیستم امنیتی و کاهش تعداد اقدامات معمول روزانه استفاده کنید. تنظیماتی نظیر : زمانبندی امنیتی، برنامه ریزی واکنش های دستگاه های اتوماسیون (رله، WallSwitch یا Socket) در پاسخ به یک هشدار، فشرده شدن کلید Button یا یک برنامه ریزی دیگر (Schedule). یک سناریو را می توان از راه دور بصورت ریموت در برنامه آژاکس ایجاد کرد.

 

نشانگر LED

تصویر پنل دزدگیر هاب

نور آرم AJAX در قسمت جلوی هاب بسته به وضعیت منبع تغذیه و اتصال به اینترنت قرمز، سفید یا سبز می شود.

رویداد وضعیت نشانگر LED
حداقل دو کانال ارتباطی از وای فای، اترنت یا سیم کارت متصل هستند نور سفید
فقط یک کانال ارتباطی متصل است نور سبز
هاب به اینترنت متصل نیست یا ارتباطی با سرویس Ajax Cloud وجود ندارد نور قرمز
بدون توان 3 دقیقه روشن می شود، سپس هر 10 ثانیه چشمک می زند. رنگ نشانگر به تعداد کانالهای ارتباطی متصل بستگی دارد.

 

حساب کاربری آژاکس

سیستم امنیتی از طریق نرم افزار های آژاکس پیکربندی و کنترل می شود. برنامه های آژاکس در iOS ،Android ،macOS و Windows در دسترس متخصصان (نصابان) و کاربران است.

تنظیمات کاربران سیستم امنیتی آژاکس و پارامترهای دستگاه های متصل به صورت محلی در هاب ذخیره می شوند و با آن پیوند ناگسستنی دارند. با تغییر ادمین هاب تنظیمات دستگاه های متصل ریست نمی شود.

برای پیکربندی سیستم، برنامه Ajax را نصب کرده و یک حساب کاربری ایجاد کنید. ممکن است از یک شماره تلفن و آدرس ایمیل برای ایجاد تنها یک حساب Ajax استفاده شود! نیازی به ایجاد حساب جدید برای هر هاب نیست – یک حساب می تواند چندین هاب را مدیریت کند.

حساب شما می تواند دو نقش را ترکیب کند : ادمین یک هاب و کاربر یک هاب دیگر.

 

الزامات امنیتی

هنگام نصب و استفاده از هاب 2 پلاس، بطور کلی از قوانین عمومی ایمنی الکتریکی برای استفاده از وسایل برقی و همچنین الزامات و قوانین قانونی نظارتی در مورد ایمنی برق پیروی کنید.

جداسازی دستگاه تحت ولتاژ اکیدا ممنوع است! همچنین، از دستگاه با کابل برق آسیب دیده استفاده نکنید.

 

اتصال به شبکه

 1. در هاب را با فشار دادن به سمت پایین باز کنید. از آسیب رساندن به قسمت سوراخ دار خودداری کنید چون این قسمت برای فعال سازی ویژگی تشخیص دستکاری (Tamper) در صورت تلاش برای حذف هاب ضروری است!

  در پشت پنل هاب

 2. کابل منبع تغذیه و اترنت را به سوکت های مربوطه وصل کنید، همچنین سیم کارت ها را نیز نصب نمایید.

  ورودی سوکتهای هاب

  1 — سوکت برق
  2 — سوکت اترنت
  3 ، 4 — اسلاتهای اتصال سیم کارت های میکرو

 3. دکمه روشن / خاموش را 2 ثانیه فشار داده و نگه دارید تا لوگو روشن شود. حدود 2 دقیقه طول می کشد تا هاب به آخرین سیستم عامل ارتقا یابد و به اینترنت متصل شود. رنگ آرم سبز یا سفید نشان می دهد که هاب در حال اجرا و اتصال به Ajax Cloud است.

  اگر اتصال اترنت بطور خودکار ایجاد نشد، پروکسی، فیلتر توسط آدرس های MAC را غیرفعال کنید و DHCP را در تنظیمات روتر فعال کنید که در این تنظیم، هاب آدرس IP دریافت می کند. در هنگام راه اندازی بعدی در وب یا برنامه تلفن همراه، می توانید یک آدرس IP ثابت را تنظیم کنید.

 4. برای اتصال هاب به شبکه GSM، به سیم کارت میکرو با PIN کد غیرفعال (می توانید آن را با استفاده از تلفن همراه غیرفعال کنید) و اعتبار پولی کافی در حساب برای پرداخت هزینه GPRS، خدمات پیامکی و تماس ها نیاز دارید. اگر هاب به شبکه تلفن همراه متصل نمی شود، از اترنت برای پیکربندی پارامترهای شبکه استفاده کنید.

 

افزودن هاب به برنامه

 1. هاب را روشن کرده و منتظر بمانید تا لوگو روشن (سبز یا سفید) شود.
 2. برنامه Ajax را باز کنید. برای استفاده کامل از قابلیت های برنامه Ajax و از دست ندادن هشدارها در مورد آلارم ها یا رویدادها، به عملکردهای درخواستی سیستم دسترسی دهید.
 3. منوی افزودن هاب / Add hub باز کنید و نحوه ثبت نام را انتخاب کنید : دستی یا راهنمای گام به گام. اگر برای اولین بار است که سیستم را راه اندازی می کنید، از راهنمای گام به گام استفاده کنید.
 4. نام هاب را مشخص کنید و کد QR واقع در پشت هاب زیر پنل را اسکن کنید یا آن را به صورت دستی وارد کنید.
 5. صبر کنید تا هاب اضافه شود. هاب متصل شده در برگه دستگاه ها / Devices نمایش داده می شود آیکون.

پس از افزودن یک هاب به حساب خود، مدیر دستگاه می شوید. ادمین ها می توانند سایر کاربران را به سیستم امنیتی دعوت کرده و حدود دسترسی آنها را در اپلیکیشن تعیین کنند. واحد مرکزی هاب 2 پلاس می تواند تا 200 کاربر داشته باشد.

تغییر یا حذف ادمین، تنظیمات هاب یا دستگاه های متصل را ریست نمی کند.

 

وضعیت های هاب

 

آیکون ها

آیکون ها برخی از وضعیتهای هاب 2 پلاس را نمایش می دهند. می توانید آنها را در برنامه آژاکس، در منوی دستگاه ها / Devices مشاهده کنید آیکون.

آیکون ها معنی
آیکون ارتباط اینترنتی 2G
آیکون ارتباط اینترنتی 3G
آیکون ارتباط اینترنتی LTE
آیکون سیم کارت نصب نشده است
آیکون سیم کارت معیوب است یا دارای کد PIN است
آیکون سطح شارژ باتری هاب. نمایش با افزایش هر 5 درصد
آیکون تشخیص خرابی هاب. این لیست در فهرست حالتهای هاب در دسترس است
آیکون هاب مستقیماً به ایستگاه مرکزی نظارت سازمان امنیتی متصل است (غیر قابل استفاده در ایران)
آیکون هاب ارتباط خود را با ایستگاه نظارت مرکزی سازمان امنیتی از طریق اتصال مستقیم قطع کرده است (غیر قابل استفاده در ایران)

 

وضعیت ها

وضعیت ها را می توان در برنامه Ajax یافت :

 1. به منوی دستگاه ها / Devices بروید آیکون.
 2. هاب 2 پلاس / Hub 2 Plus را از لیست انتخاب کنید.
پارامتر معنی
اشکال در عملکرد / Malfunction برای باز کردن لیست خرابی های هاب آیکون آیکون کلیک کنید.

این فیلد فقط در صورت تشخیص نقص ظاهر می شود

قدرت آنتن دهی موبایل / Cellular signal strength قدرت سیگنال شبکه تلفن همراه سیم کارت فعال را نشان می دهد. توصیه می کنیم هاب را در مکان هایی با قدرت سیگنال 3-2 خط نصب کنید. اگر قدرت سیگنال ضعیف باشد، هاب قادر به شماره گیری یا ارسال پیامک در مورد یک رویداد یا زنگ نخواهد بود
شارژ باطری / Battery Charge میزان باتری دستگاه. به صورت درصد نمایش داده می شود
درپوش / Lid وضعیت Tamper که به دستکاری هاب پاسخ می دهد:

 • بسته است / Closed — در هاب بسته است
 • باز است / Opened — هاب از پایه SmartBracket حذف شده است
منبع تغذیه خارجی / External power وضعیت اتصال منبع تغذیه خارجی:

 • متصل است / Connected — هاب به منبع تغذیه خارجی متصل است
 • متصل نیست / Disconnected — منبع تغذیه خارجی ندارد
اتصال / Connection وضعیت اتصال بین هاب و Ajax Cloud:

 • آنلاین / Online — هاب به Ajax Cloud متصل است
 • آفلاین / Offline — هاب به Ajax Cloud متصل نیست
داده تلفن همراه / Cellular data وضعیت اتصال هاب به اینترنت تلفن همراه:

 • متصل است / Connected — هاب از طریق اینترنت همراه به Ajax Cloud متصل می شود
 • متصل نیست / Disconnected — هاب از طریق اینترنت همراه به Ajax Cloud متصل نیست

اگر هاب اعتبار کافی در حساب داشته باشد یا پیامک/تماس های اضافی داشته باشد، می تواند تماس برقرار کرده و پیامک ارسال کند حتی اگر وضعیت Not Connect در این قسمت نمایش داده شود.

سیم کارت فعال / Active SIM card سیم کارت فعال را نشان می دهد: سیم کارت 1 یا سیم کارت 2
سیم کارت 1 / SIM card 1 شماره سیم کارت نصب شده در اسلات اول. با کلیک روی شماره، آن را کپی کنید
سیم کارت 2 / SIM card 2 شماره سیم کارت نصب شده در اسلات دوم. با کلیک روی شماره، آن را کپی کنید
وای فای / Wi-Fi وضعیت اتصال اینترنت هاب از طریق وای فای.
برای اطمینان بیشتر، توصیه می شود هاب را در مکان هایی با قدرت سیگنال 2-3 خط نصب کنید
اترنت / Ethernet وضعیت اتصال اینترنت هاب از طریق اترنت:

 • متصل است / Connected — هاب از طریق اترنت به Ajax Cloud متصل می شود
 • متصل نیست / Disconnected — هاب از طریق اترنت به Ajax Cloud متصل نیست
میانگین نویز / Average Noise (dBm) مقدار قدرت نویز در محل نصب هاب: دو مقدار اول برای فرکانس های Jeweller و مقدار سوم برای فرکانس های Wings.

مقدار قدرت نویز قابل قبول 80- دسی بل یا کمتر

ایستگاه نظارتی / Monitoring Station وضعیت اتصال مستقیم هاب به ایستگاه نظارت مرکزی سازمان امنیتی:

 • متصل است / Connected — هاب مستقیماً به ایستگاه مرکزی نظارت سازمان امنیتی متصل است
 • متصل نیست / Disconnected — هاب مستقیماً به ایستگاه نظارت مرکزی سازمان امنیتی متصل نیست

در صورت نمایش این فیلد، شرکت امنیتی از یک اتصال مستقیم برای دریافت رویدادها و آلارم های سیستم امنیتی استفاده می کند

مدل هاب / Hub model نام مدل هاب
نسخه سخت افزاری / Hardware version نسخه سخت افزاری. امکان بروزرسانی وجود ندارد
فریمور / Firmware نسخه فریمور. می تواند از راه دور بروز شود
شناسه / ID شناسه/شماره سریال همچنین روی جعبه دستگاه، روی برد مدار دستگاه و روی کد QR در زیر پنل SmartBracket قرار دارد.

 

اتاق ها

قبل از اتصال دتکتور یا دستگاه به هاب، حداقل یک اتاق ایجاد کنید. اتاق ها برای گروه بندی دتکتورها و دستگاه ها و همچنین افزایش محتوای اطلاعات اعلان ها استفاده می شود. نام دستگاه و اتاق در متن رویداد یا زنگ هشدار سیستم امنیتی نمایش داده می شود.

نوتیفیکیشن دزدگیر

برای ایجاد اتاق در برنامه Ajax :

 1. به منوی اتاق ها / Rooms آیکون بروید.
 2. روی افزودن اتاق / Add Room کلیک کنید.
 3. یک نام برای اتاق تعیین کنید، و به صورت اختیاری یک عکس برای آن تعیین کنید چون این عکس به شما کمک می کند تا اتاق مورد نیاز را به سرعت در لیست اتاق ها پیدا کنید.
 4. بروی ذخیره / Save کلیک کنید.

برای حذف اتاق یا تغییر عکس یا نام آن، با فشار دادن آیکون به تنظیمات اتاق بروید.

 

اتصال دتکتورها

هاب از ماژول های یکپارچه سازی uartBridge و ocBridge Plus پشتیبانی نمی کند.

هنگام اضافه کردن یک هاب به حساب خود با استفاده از راهنمای گام به گام، از شما خواسته می شود که دستگاه ها یعنی دتکتورها / چشمی ها را به هاب متصل کنید. با این حال، می توانید از این مرحله عبور کرده و بعداً به این مرحله بازگردید.

برای افزودن یک دستگاه به هاب، در برنامه Ajax :

 1. اتاق را باز کرده و افزودن دستگاه / Add device را انتخاب کنید.
 2. نام دستگاه را بگذارید، کد QR آن را اسکن کنید (یا آن را به صورت دستی وارد کنید)، یک گروه را انتخاب کنید(اگر حالت گروه فعال باشد).
 3. روی افزودن / Add کلیک کنید که شمارش معکوس برای افزودن دستگاه آغاز می شود.
 4. برای اتصال دستگاه، دستورالعمل های موجود در برنامه را دنبال کنید.

لطفاً توجه داشته باشید که برای پیوند به هاب، دستگاه باید در محدوده ارتباطات رادیویی هاب قرار داشته باشد.

 

تنظیمات هاب

تنظیمات را می توان در برنامه Ajax تغییر داد :

 1. به منوی دستگاه ها / Devices بروید آیکون.
 2. هاب 2 پلاس / Hub 2 Plus را از لیست انتخاب کنید.
 3. با کلیک روی آیکون آیکون به تنظیمات / Settings بروید.

توجه داشته باشید که پس از تغییر تنظیمات، باید روی دکمه بازگشت / Back کلیک کنید تا آنها را ذخیره کنید.

آواتار / Avatar

یک عنوان سفارشی برای سیستم امنیتی Ajax است. در منوی انتخاب هاب نمایش داده می شود و به شناسایی شی مورد نیاز کمک می کند. برای تغییر یا تنظیم آواتار، روی آیکون دوربین کلیک کنید و تصویر مورد نظر را تنظیم کنید.

نام هاب / Hub name

در پیامک و متن اعلان نمایش داده می شود. این نام می تواند شامل حداکثر 24 حرف لاتین باشد.

برای تغییر آن، روی آیکون مداد کلیک کنید و نام مرکز مورد نظر را وارد کنید.

کاربران / Users

تنظیمات کاربر برای یک سیستم امنیتی : چه اختیاراتی به کاربران داده می شود و چگونه سیستم امنیتی آنها را از وقایع و آلارم ها مطلع می کند.

برای تغییر تنظیمات کاربر، روی آیکون و سپس نام کاربری کلیک کنید.

اترنت / Ethernet

تنظیمات اتصال اینترنت سیمی.

 • اترنت / Ethernet – به شما امکان می دهد اترنت را در هاب فعال و غیرفعال کنید
 • DHCP / Static – انتخاب نوع آدرس IP هاب : پویا یا ایستا
 • آدرس IP – آدرس IP هاب
 • Subnet mask – Subnet mask ی که هاب در آن کار می کند
 • Router / روتر – gateway ی که توسط هاب استفاده می شود
 • DNS – DNS هاب
وای فای / Wi-Fi

تنظیمات اتصال Wi-Fi. لیست کلی تمام شبکه های موجود در هاب را نمایش می دهد.

Wi-Fi – به شما امکان می دهد وای فای را در هاب فعال و غیرفعال کنید. پس از فشار دادن دکمه [i]، تنظیمات شبکه باز می شود :

 • DHCP / Static – انتخاب نوع آدرس IP هاب : پویا یا ایستا
 • آدرس IP – آدرس IP هاب
 • Subnet mask – Subnet mask ی که هاب در آن کار می کند
 • Router / روتر – gateway ی که توسط هاب استفاده می شود
 • DNS – DNS هاب
 • Forget this network – پس از فشار دادن، هاب تنظیمات شبکه را حذف می کند و دیگر به آن متصل نمی شود
داده های تلفن همراه / Cellular Data

فعال/غیرفعال کردن ارتباطات اینترنتی موبایل، پیکربندی اتصالات و چک کردن حساب.

 • داده های تلفن همراه / Cellular Data – سیم کارت های هاب را غیرفعال و فعال می کند.
 • رومینگ / Roaming – اگر فعال باشد، سیم کارت های نصب شده در هاب می توانند در رومینگ کار کنند
 • نادیده گرفتن خطای ثبت شبکه / Ignore network registration error – هنگامی که این تنظیم فعال است، هاب هنگام تلاش برای اتصال از طریق سیم کارت ، خطاها را نادیده می گیرد. اگر سیم کارت نمی تواند به شبکه متصل شود، این گزینه را فعال کنید.
 • غیرفعال کردن Ping قبل از اتصال / Disable Ping Before Connecting – هنگامی که این تنظیم فعال است، هاب خطاهای ارتباطی اپراتور را نادیده می گیرد. اگر سیم کارت نمی تواند به شبکه متصل شود، این گزینه را فعال کنید.
 • سیم کارت 1 / SIM card 1 – تعداد سیم کارت نصب شده را نمایش می دهد. برای رفتن به تنظیمات سیم کارت، روی فیلد کلیک کنید.
 • سیم کارت 2 / SIM card 2 – تعداد سیم کارت نصب شده را نمایش می دهد. برای رفتن به تنظیمات سیم کارت، روی فیلد کلیک کنید.

تنظیمات سیم کارت

تنظیمات اتصال

APN، نام کاربری / username و رمز عبور / password – تنظیمات اتصال به اینترنت از طریق سیم کارت.

سیم کارت را در هاب نصب کنید، 30 ثانیه صبر کنید، سپس وارد حساب کاربری در برنامه Ajax شوید :

 1. منوی آیکون دستگاه ها / Devices را باز کنید.
 2. هاب را انتخاب کنید.
 3. وضعیت قسمت داده های تلفن همراه / Cellular data را بررسی کنید. اگر متصل نیست / Not connected نشان می دهد، در این حالت تنظیمات پیش فرض باید تغییر کند و باید APN جدید تنظیم شود.

نحوه تنظیم تنظیمات APN

 1. منوی آیکون دستگاه ها / Devices را باز کنید.
 2. هاب را انتخاب کنید.
 3. با فشار دادن آیکون به تنظیمات آن بروید.
 4. سیم کارت مورد نیاز (سیم کارت 1 یا سیم کارت 2) را انتخاب کنید.
 5. در صورت لزوم، APN و نام کاربری و رمز عبور را تعریف کنید. اکثر ارائه دهندگان خدمات سیم کارت از 2 پارامتر آخر استفاده نمی کنند.
 6. برای ذخیره تنظیمات روی بازگشت / Back کلیک کنید. لطفاً توجه داشته باشید که مدت زمان ذخیره تنظیمات بستگی به کیفیت اتصال تلفن همراه دارد.

اگر تنظیمات ذخیره نشده اند یا خطایی در حین ذخیره رخ داده است، بررسی کنید که پارامترهای APN به درستی وارد شده باشند. داده های نادرست ذخیره نمی شوند.
استفاده از داده های تلفن همراه

 • ورودی / Incoming – میزان داده های دریافت شده توسط هاب. در کیلوبایت یا مگابایت نمایش داده می شود.
 • خروجی / Outgoing – مقدار داده ارسال شده توسط هاب. در کیلوبایت یا مگابایت نمایش داده می شود.

ریست آمار / Reset statistics – بازنشانی آمار ترافیک ورودی و خروجی.
بررسی اعتبار ریالی سیم کارت
کد دستوری / USSD code – کدی را که برای بررسی موجودی در این قسمت استفاده می شود وارد کنید. به عنوان مثال :

 • 121#*10* برای سیم کارت اعتباری همراه اول
 • 2#*1*555* برای سیم کارت اعتباری ایرانسل

پس از آن، برای ارسال درخواست، روی بررسی موجودی کلیک کنید. نتیجه زیر دکمه نمایش داده می شود.

سرویس براساس موقعیت مکانی / Geofence

پیکربندی یادآوری ها برای فعال کردن/غیرفعال کردن دزدگیر هنگام عبور از یک منطقه مشخص که این مکان کاربر با استفاده از ماژول GPS تلفن هوشمند تعیین می شود.

گروه ها / Groups

پیکربندی حالت گروه. این به شما امکان می دهد :

 • مدیریت حالت های امنیتی برای محل های جداگانه یا گروه های دتکتورها.
  به عنوان مثال، دزدگیر دفتر در حالی که نظافتچی در آشپزخانه کار می کند فعال است.
 • محدود کردن دسترسی به کنترل حالت های امنیتی.
  به عنوان مثال، کارکنان بخش بازاریابی به دفتر حقوقی دسترسی ندارند.
زمانبندی امنیتی / Security Schedule

فعال کردن/غیرفعال کردن سیستم امنیتی طبق زمان برنامه ریزی شده.

تست منطقه تشخیص / Detection Zone Test

اجرای منطقه تشخیص برای دتکتورهای متصل. این آزمایش فاصله کافی را برای دتکتورها برای ثبت آلارم ها تعیین می کند.

Jeweller

پیکربندی فاصله پینگ هاب و دتکتور تعیین می کند. تنظیمات تعیین می کند که هاب چند بار با دستگاه ها ارتباط برقرار می کند و چقدر سریع قطع اتصال مشخص می شود.

 • وقفه پینگ دتکتور / Detector Ping Interval – فرکانس دستگاه های متصل که از طریق هاب نمونه برداری می کنند در محدوده 12 تا 300 ثانیه (بطور پیش فرض 36 ثانیه) تنظیم می شود.
 • تعداد بسته های تحویل داده نشده برای تعیین خرابی اتصال / Number of undelivered packets to determine connection failure – شمارنده بسته های ارسال نشده (8 بسته بطور پیش فرض).

زمان قبل از ایجاد زنگ هشدار قطعی ارتباط بین هاب و دستگاه با فرمول زیر محاسبه می شود :

فاصله پینگ * (تعداد بسته های تحویل نشده + 1 بسته تصحیح).

فاصله کوتاهتر پینگ (در ثانیه) به معنی تحویل سریعتر رویدادها بین هاب و دستگاههای متصل است. با این حال، یک فاصله کوتاه پینگ باعث کاهش عمر باتری می شود. در عین حال، هشدارها بدون در نظر گرفتن فاصله پینگ بلافاصله منتقل می شوند.

توصیه نمی کنیم تنظیمات پیش فرض وقفه (interval) و فاصله پینگ (ping) را کاهش دهید.

توجه داشته باشید که فاصله حداکثر تعداد دستگاه های متصل را محدود می کند :

وقفه زمانی محدودیت اتصال
12 ثانیه 39 دستگاه
24 ثانیه 79 دستگاه
36 ثانیه 119 دستگاه
48 ثانیه 159 دستگاه
72 ثانیه 200 دستگاه

صرف نظر از تنظیمات، هاب حداکثر از 10 آژیر متصل پشتیبانی می کند!

سرویس / Service

مجموعه ای از تنظیمات سرویس هاب است. اینها به 2 گروه تقسیم می شوند : تنظیمات عمومی و تنظیمات پیشرفته.

تنظیمات کلی

منطقه زمانی / Time Zone

انتخاب منطقه زمانی که هاب در آن کار می کند. برای سناریوها طبق زمانبندی (schedule) استفاده می شود. بنابراین، قبل از ایجاد سناریوها، منطقه زمانی مناسب را تنظیم کنید.

روشنایی ال ای دی / LED Brightness

تنظیم روشنایی نور پس زمینه LED آرم هاب. در محدوده 1 تا 10 تنظیم کنید. مقدار پیش فرض 10 است.

بروزرسانی خودکار فریمور / Firmware Auto-Update

پیکربندی بروزرسانی سیستم عامل خودکار سیستم عامل Malevich.

 • در صورت فعال بودن، وقتی نسخه جدید در دسترس است، هنگامی که سیستم غیرفعال است و برق خارجی متصل است، سیستم عامل بطور خودکار بروز می شود.
 • اگر غیرفعال باشد، سیستم بطور خودکار بروز نمی شود. اگر نسخه سیستم عامل جدید در دسترس باشد، برنامه بروزرسانی سیستم عامل Malevich را ارائه می دهد.

گزارشات سیستم هاب / Hub System Logging

گزارشات فایلهایی هستند که حاوی اطلاعاتی در مورد عملکرد سیستم هستند. آنها می توانند در صورت بروز خطا یا خرابی مشکل را برطرف کنند.

این تنظیم به شما امکان می دهد کانال انتقال را برای گزارشات هاب انتخاب کرده یا ضبط آنها را غیرفعال کنید :

 • اترنت / Ethernet
 • وای فای / Wi-Fi
 • No – گزارشات غیرفعال است

ما غیرفعال کردن گزارشات را توصیه نمی کنیم زیرا ممکن است این اطلاعات در صورت بروز خطا در عملکرد سیستم مفید باشد!

تنظیمات پیشرفته

لیست تنظیمات هاب پیشرفته بستگی به نوع برنامه دارد : استاندارد یا PRO.

Ajax Security System Ajax PRO
اتصال سرور
تنظیمات آژیرها
تنظیمات دتکتورهای آتش سوزی
بررسی یکپارچگی سیستم
تنظیم ویزارد PD 6662
اتصال سرور
تنظیمات آژیرها
تنظیمات دتکتورهای آتش سوزی
بررسی یکپارچگی سیستم
تأیید زنگ هشدار
ترمیم بعد از زنگ هشدار
فرآیند Arming/Disarming
غیرفعال سازی خودکار دستگاه ها

تنظیمات ویزارد / PD 6662 Setting Wizard

راهنمای گام به گام نحوه تنظیم سیستم مطابق با استاندارد امنیتی بریتانیا PD 6662: 2017 را باز می کند.

اتصال سرور / Server Connection

منو شامل تنظیماتی برای ارتباط بین هاب و Ajax Cloud است :

 • فاصله پینگ سرور (ثانیه) / Server Ping Interval (sec) : فراوانی ارسال پینگ از هاب به سرور Ajax Cloud. در محدوده 10 تا 300 ثانیه تنظیم شده است. مقدار پیش فرض توصیه شده 60 ثانیه است.
 • خرابی اتصال زنگ هشدار (ثانیه) / Connection Failure Alarm Delay (sec). کاهش خطر زنگ هشدار اشتباه مربوط به قطع ارتباط سرور Ajax Cloud یک تاخیر است. پس از 3 نظرسنجی ناموفق از مرکز سرور فعال می شود. تاخیر در محدوده 30 تا 600 ثانیه تنظیم شده است. مقدار پیش فرض توصیه شده 300 ثانیه است.

زمان ایجاد پیام در مورد از دست دادن ارتباط بین هاب و سرور Ajax Cloud با استفاده از فرمول زیر محاسبه می شود :

(فاصله پینگ * 4) + فیلتر زمان

با تنظیمات پیش فرض، Ajax Cloud گزارش از دست دادن هاب را در 9 دقیقه می دهد :

(60 ثانیه * 4) + 300 ثانیه = 9 دقیقه

 • در صورت قطع ارتباط با سرور، هشدارها را غیرفعال کنید / Disable alerts when the connection with the server is lost. برنامه های Ajax می توانند در مورد قطع ارتباط هاب سرور به دو طریق اطلاع رسانی کنند : با یک سیگنال اعلان استاندارد یا با صدای آژیر (بطور پیش فرض فعال است). هنگامی که گزینه فعال است، اعلان با یک سیگنال استاندارد نوتیفیکیشن همراه است.
 • اطلاع از قطع ارتباط روی کانال ها / Notify of connection loss over channels. دزدگیر آژاکس می تواند کاربران را در مورد قطع ارتباط حتی از طریق یکی از کانال های ارتباطی مطلع کند.

در این منو، می توانید از قطع ارتباط کانال هایی که توسط سیستم گزارش می شوند، و همچنین تاخیر در ارسال چنین نوتیفیکیشن هایی را انتخاب کنید :

 • اترنت
 • داده تلفن همراه
 • وای فای

تاخیر در نوتیفیکیشن قطعی ارتباط براساس دقیقه / Loss Notification Delay, min – زمان تاخیر قبل از ارسال نوتیفیکیشن در مورد قطع ارتباط از طریق یکی از کانال های ارتباطی. در محدوده 3 تا 30 دقیقه تنظیم کنید.

زمان ارسال نوتیفیکیشن در مورد قطع ارتباط هر یک از کانال های ارتباطی با فرمول زیر محاسبه می شود :

(وقفه * 4) + فیلتر زمان + تاخیر نوتیفیکیشن قطع اتصال

تنظیمات آژیرها

منو شامل دو گروه تنظیمات آژیر است : پارامترهای فعال سازی آژیر و نشانگر بعد از زنگ هشدار.

پارامترهای فعال سازی آژیر خطر

اگر در هاب یا دتکتور باز شود. در صورت فعال بودن، هاب در صورت باز بودن بدنه هاب، دتکتور یا هر دستگاه Ajax، آژیرهای متصل را فعال می کند.

اگر دکمه دلهره و اظطراب (panic button) درون برنامه فشار داده شده باشد. هنگامی که عملکرد فعال است، در صورت فشار دادن دکمه وحشت در برنامه آژاکس، هاب آژیرهای متصل را فعال می کند.

هنگام فشار دادن panic button در کلید SpaceControl در تنظیمات کلید (دستگاه ها/Devices ← اسپیس کنترل/SpaceControl ← تنظیمات/Settings) می توانید واکنش آژیرها را غیرفعال کنید.

تنظیمات آژیر پس از زنگ هشدار

این تنظیم فقط در برنامه PRO Ajax موجود است.

آژیر با استفاده از نشانگر LED می تواند در مورد راه اندازی در سیستم فعال، اطلاع رسانی کند. به لطف این ویژگی، کاربران سیستم می توانند ببینند که سیستم فعال شده است.

تنظیمات دتکتورهای آتش سوزی / Fire detectors settings

منوی تنظیمات دتکتورهای آتش سوزی FireProtect و FireProtect Plus. امکان پیکربندی هشدارهای FireProtect به هم پیوسته دتکتورهای آتش سوزی را می دهد.

این ویژگی با استانداردهای آتش نشانی اروپا توصیه می شود، که در صورت وقوع آتش سوزی، به سیگنال هشدار دهنده حداقل 85 دسی بل در فاصله 3 متری منبع صدا نیاز دارد. چنین قدرت صوتی حتی یک فرد کاملاً خوابیده را هنگام آتش سوزی بیدار می کند. و می توانید با استفاده از برنامه آژاکس ،Button یا KeyPad/KeyPad Plus به سرعت دتکتورهای آتش سوزی فعال را غیرفعال کنید.

بررسی یکپارچگی سیستم / System Integrity Check

بررسی یکپارچگی سیستم پارامتری است که وظیفه بررسی وضعیت همه دتکتورها و دستگاه های امنیتی قبل از فعال شدن را بر عهده دارد. بررسی بطور پیش فرض غیرفعال است.

تأیید زنگ هشدار / Alarm Confirmation

این تنظیم فقط در برنامه PRO Ajax موجود است.

تأیید زنگ هشدار یک رویداد ویژه است که در صورت فعال شدن چند دستگاه خاص در یک بازه زمانی مشخص، هاب به CMS و کاربران سیستم ارسال می کند. تنها با پاسخ به آلارم های تأیید شده، شرکت امنیتی و پلیس تعداد بازدیدکنندگان از زنگ هشدارهای کاذب را کاهش می دهند.

بازیابی بعد از زنگ هشدار / Restoration After Alarm

این تنظیم فقط در برنامه PRO Ajax موجود است.

اگر زنگ هشدار قبلاً ثبت شده باشد، این ویژگی اجازه فعال کردن سیستم را نمی دهد. برای فعالسازی، سیستم باید توسط یک کاربر مجاز یا کاربر PRO بازیابی شود. هنگام پیکربندی عملکرد، انواع آلارم هایی که نیاز به بازیابی سیستم دارند تعریف می شوند.

عملکرد هنگامی که کاربر سیستم را با دتکتورهایی که زنگ هشدارهای کاذب تولید می کنند فعال می کند، شرایط را حذف می کند.

فرآیند عملیاتی کردن/غیرعملیاتی کردن – Arming/Disarming Process

این تنظیم فقط در برنامه PRO Ajax موجود است.

این منو اجازه می دهد تا در دو مرحله فعال شدن را میسر کرده و همچنین Alarm Transmission Delay را برای روند غیرفعال سیستم امنیتی تنظیم کنید.

غیرفعال سازی خودکار دستگاه ها / Devices Auto Deactivation

این تنظیم فقط در برنامه PRO Ajax موجود است.

سیستم امنیتی آژاکس می تواند آلارم ها یا سایر رویدادهای دستگاه را بدون حذف آنها از سیستم نادیده بگیرد. تحت تنظیمات خاصی، اعلانات مربوط به رویدادهای یک دستگاه خاص به CMS و کاربران سیستم امنیتی ارسال نمی شود.

دو نوع Device Auto Deactivation وجود دارد : توسط تایمر و تعداد زنگ هشدارها.

همچنین می توانید یک دستگاه خاص را به صورت دستی غیرفعال کنید.

پاک کردن سابقه اعلان ها / Clear notifications history

با کلیک روی دکمه، همه اعلان ها در فید رویدادهای هاب حذف می شوند.

ایستگاه نظارت / Monitoring Station

تنظیمات اتصال مستقیم به ایستگاه نظارت مرکزی شرکت امنیتی. پارامترها توسط مهندسان شرکت امنیتی تنظیم شده است. به خاطر داشته باشید که رویدادها و زنگ هشدارها حتی بدون این تنظیمات می توانند به ایستگاه نظارت مرکزی شرکت امنیتی ارسال شوند.

 • پروتکل / Protocol – انتخاب پروتکلی که توسط هاب برای ارسال زنگ هشدار به ایستگاه نظارت مرکزی شرکت امنیتی از طریق اتصال مستقیم استفاده می شود. پروتکل های موجود : Ajax Translator (Contact-ID) و SIA.
 • اتصال در صورت درخواست / Connect on demand – درصورت نیاز به اتصال به CMS (ایستگاه مانیتورینگ مرکزی) فقط هنگام انتقال رویداد، این گزینه را فعال کنید. اگر گزینه غیرفعال باشد، اتصال بطور مداوم حفظ می شود. این گزینه فقط برای پروتکل SIA در دسترس است.
 • شماره شی / Object number – تعداد جسم در ایستگاه نظارت (هاب).

آدرس IP اولیه / Primary IP address

 • آدرس IP و Port تنظیمات آدرس IP اصلی و پورت سرور شرکت امنیتی است که رویدادها و زنگ هشدارها به آنها ارسال می شود.

آدرس IP ثانویه / Secondary IP address

 • آدرس IP و Port تنظیمات آدرس IP ثانویه و پورت سرور شرکت امنیتی است که رویدادها و زنگ هشدارها به آنها ارسال می شود.

کانال های ارسال آلارم

در این منو، کانال هایی برای ارسال زنگ هشدارها و رویدادها به ایستگاه نظارت مرکزی انتخاب می شوند. هاب می تواند آلارم ها و رویدادها را از طریق اترنت و EDGE به ایستگاه نظارت مرکزی ارسال کند. ما توصیه می کنیم که از همه کانال های ارتباطی بطور همزمان استفاده کنید – این امر باعث افزایش قابلیت اطمینان انتقال و ایمن شدن در برابر خرابی های طرف اپراتورهای مخابراتی می شود.

 • اترنت / Ethernet – انتقال رویداد و زنگ را از طریق اترنت فعال می کند.
 • GSM – انتقال رویداد و زنگ را از طریق اینترنت تلفن همراه فعال می کند.
 • وای فای / Wi-Fi – انتقال رویداد و زنگ را از طریق Wi-Fi فعال می کند.
 • گزارش تست دوره ای / Periodic Test Report – در صورت فعال بودن، هاب گزارش های آزمایشی را با یک دوره معین به CMS (ایستگاه نظارت مرکزی) برای نظارت بیشتر بر اتصال ارسال می کند.
 • وقفه پینگ ایستگاه نظارتی / Monitoring Station Ping Interval – دوره ارسال پیام های آزمایشی را تعیین می کند : از 1 دقیقه تا 24 ساعت.

رمزگذاری / Encryption

تنظیمات رمزگذاری انتقال رویداد در پروتکل SIA. از رمزگذاری AES 128 بیتی استفاده می شود.

 • رمزگذاری / Encryption – در صورت فعال بودن، رویدادها و هشدارهای منتقل شده به ایستگاه نظارت مرکزی در قالب SIA رمزگذاری می شوند.
 • کلید رمزگذاری / Encryption key – کلید رمزگذاری رویدادها و زنگ هشدارها. باید با مقدار ایستگاه نظارت مرکزی مطابقت داشته باشد.

مختصات دکمه دلهره و اضطراب / Panic button coordinates

 • ارسال مختصات / Send coordinates – در صورت فعال بودن، فشار دادن دکمه دلهره و اضطراب در برنامه مختصات دستگاهی را که برنامه روی آن نصب شده است و دکمه وحشت را فشار می دهد، به ایستگاه نظارت مرکزی ارسال می کند.

ARC و بازیابی زنگ هشدار – Alarm Restore on ARC

این تنظیم به شما این امکان را می دهد که زمان بازگرداندن زنگ هشدار به CMS ارسال شود : بلافاصله/پس از بازگردانی دتکتور (بطور پیش فرض) یا هنگام غیرفعال سازی سیستم امنیتی.

نصب کننده ها / Installers

تنظیمات کاربران PRO سیستم امنیتی (نصب کنندگان و نمایندگان شرکت های امنیتی). تعیین کنید که چه کسی به سیستم امنیتی شما دسترسی دارد، حقوقی که به کاربران PRO اعطا می شود و چگونه سیستم امنیتی آنها را از وقایع مطلع می کند.

شرکت های امنیتی / Security companies

لیستی از شرکت های امنیتی در منطقه شما. منطقه توسط داده های GPS یا تنظیمات منطقه ای تلفن هوشمند شما تعیین می شود. (غیرقابل استفاده در ایران)

راهنمای کاربر / User Guide

راهنمای کاربر هاب را باز می کند.

ورود داده / Data Import

منویی برای انتقال خودکار دستگاهها و تنظیمات از هاب دیگر. به خاطر داشته باشید که در تنظیمات هابی هستید که می خواهید داده ها را در آن وارد کنید.

لغو ارتباط با هاب / Unpair hub

حساب شما را از هاب حذف می کند. صرف نظر از حذف، تمامی تنظیمات و دتکتورهای متصل شده ذخیره و نگهداری می شوند.

 

ریست تنظیمات

بازگرداندن هاب به تنظیمات کارخانه :

 1. در صورت خاموش بودن هاب را روشن کنید.
 2. همه کاربران و نصب کنندگان را از هاب حذف کنید.
 3. دکمه روشن / خاموش را برای 30 ثانیه نگه دارید؛ لوگوی AJAX روی هاب قرمز شروع به چشمک زدن می کند.
 4. هاب را از حساب خود حذف کنید.

با تنظیم مجدد هاب، کاربران متصل حذف نمی شوند!

 

نوتیفیکیشن هشدارها

دزدگیر آژاکس با استفاده از سه نوع اعلان، هشدارها و رویدادها را به کاربر اطلاع می دهد : نوتیفیکیشین ها (push notifications)، پیامک و تماس های تلفنی. تنظیمات هشدار فقط برای کاربران ثبت نام شده قابل تغییر است.

نوع رویداد برای چه چیزی استفاده می شود نوع اعلانات
خرابی ها / Malfunctions • قطع ارتباط بین دستگاه و هاب
• پارازیت (جمینگ)
• شارژ کم باتری در دستگاه یا هاب
• ماسکه شدن
• دستکاری در بدنه دتکتورها
نوتیفیکیشن
پیامک
هشدار / Alarm • نفوذ
• آتش سوزی
• نشت مایعات
• هاب ارتباط خود را با سرویس Ajax Cloud قطع کرده است
تماس
نوتیفیکیشن
پیامک
رویدادها / Events • روشن/خاموش WallSwitch، رله، سوکت نوتیفیکیشن
پیامک
Arming / Disarming • عملیاتی شدن/غیرعملیاتی شدن دزدگیر در کل محل یا گروه
• روشن کردن حالت شب (Night mode)
نوتیفیکیشن
پیامک

هنگامی که ویژگی Chime فعال و پیکربندی شده است، هاب کاربران را از دتکتورهایی که در حالت غیرفعال / Disarmed دزدگیر، باز می شوند را مطلع نمی کند. فقط آژیرهای متصل به سیستم با فعال شدن آژیر، باز شدن را خبر می دهند.

 

دوربین مدار بسته

 

شما می توانید دوربین های مداربسته را نیز به دزدگیر متصل کنید : ادغام یکپارچه با دوربین های مداربسته داهوا، هایک ویژن و سافایر و همچنین دستگاه های ضبط ویدیو. همچنین می توانید دوربین های برند دیگری را که از پروتکل RTSP پشتیبانی می کنند به این دزدگیر متصل کنید. شما می توانید حداکثر 100 دستگاه نظارت تصویری را به سیستم متصل کنید.

 

نصب و راه اندازی

قبل از نصب هاب، مطمئن شوید که مکان مناسبی را انتخاب کرده اید و با الزامات نصب در دفترچه راهنما مطابقت داشته باشد! برای ایمنی بیشتر می بایست هاب از دید مستقیم پنهان شود.

اطمینان حاصل کنید که ارتباط بین هاب و همه دستگاه های متصل، پایدار است. اگر قدرت سیگنال کم باشد (تک خطی)، نمی توانیم عملکرد پایدار سیستم امنیتی را تضمین کنیم. تمام اقدامات احتمالی را برای بهبود کیفیت سیگنال اجرا کنید! حداقل کاری که می توانید انجام دهید این است که هاب را جابجا کنید زیرا حتی تغییر مکان 20 سانتیمتری می تواند دریافت سیگنال را به میزان قابل توجهی بهبود بخشد.

اگر بعد از جابجایی هنوز قدرت سیگنال کم یا ناپایدار است، از اکستندر وایرلس رکس استفاده کنید.

نصب هاب

 1. پنل نصب SmartBracket (در هاب) را با پیچ ها ثابت کنید. در صورت استفاده از تجهیزات دیگر برای ثابت کردن پنل، مطمئن شوید که در هاب آسیب نبیند یا تغییر شکل ندهد.

  ما استفاده از نوار چسب دو طرفه را توصیه نمی کنیم چون نمی تواند اتصال ایمن را تضمین کند و حذف دستگاه را ساده می کند.

 2. هاب را به پنل نصب وصل کنید. پس از نصب، وضعیت قابلیت دستکاری (Tamper) در برنامه Ajax و سپس کیفیت تثبیت پنل را بررسی کنید. در صورت تلاش برای جدا کردن هاب از سطح یا حذف آن از صفحه نصب، یک نوتیفیکیشن دریافت خواهید کرد.
 3. هاب را روی پنل نصب SmartBracket (در هاب) با پیچ ها ثابت کنید.

  نمای زیر هاب

هنگام اتصال عمودی (به عنوان مثال، روی دیوار) هاب را نچرخانید. باید پس از نصب، لوگوی AJAX به صورت افقی قابل خواندن باشد.

هاب نصب شده

در هنگام نصب از این موارد پرهیز کنید :

 • نصب در محوطه باز (خارج از منزل).
 • در نزدیکی یا داخل هرگونه شی فلزی یا بازتاب دهنده که باعث تضعیف و محافظت از سیگنال رادیویی می شود.
 • در مکانهایی با سطح تداخل رادیویی بالا.
 • نزدیک به منابع تداخل رادیویی : کمتر از 1 متر از روتر و کابلهای برق.
 • در مکانهایی با دما و رطوبت بیش از حد مجاز.

 

نگهداری

قابلیت عملکرد سیستم امنیتی آژاکس را به طور منظم بررسی کنید.

بدنه هاب را از گرد و غبار، تار عنکبوت و سایر آلودگی ها به محض ظاهر شدن تمیز کنید. از دستمال نرم و خشک مناسب برای نگهداری تجهیزات استفاده کنید.

از مواد حاوی الکل، استون، بنزین و سایر حلالهای فعال برای تمیز کردن هاب استفاده نکنید.

 

اقلام جعبه هاب 2 پلاس

 • پنل دزدگیر هاب 2 پلاس
 • پنل نصب SmartBracket
 • کابل منبع تغذیه
 • کابل اترنت
 • کیت نصب
 • پکیج GSM (در همه کشورها موجود نیست)
 • راهنمای شروع سریع

 

مشخصات فنی

طبقه بندی کنترل پنل دزدگیر هوشمند پشتیبانی از وای فای، اترنت و دو سیم کارت
پشتیبانی از دتکتور دوربین دار دارد
دستگاه ها حداکثر تا 200 عدد
پشتیبانی از ReX حداکثر تا 5 دستگاه
تعداد آژیرها حداکثر تا 10 عدد
گروه ها حداکثر تا 25
کاربران حداکثر تا 200
دوربین مدار بسته حداکثر 100 دوربین یا دی وی ار
اتاق ها حداکثر تا 50
سناریوها حداکثر تا 64
منبع تغذیه 110-240 ولت با باتری از پیش نصب شده
6 ولت در صورت تعویض با باطری 6V PSU تامین انرژی مصرفی از شبکه برق 240-110 ولت 10 وات
باطری Li-Ion 3 A⋅h
حداکثر 15 ساعت تضمین کارکرد فقط در صورت استفاده از سیم کارت
انرژی مصرفی از شبکه برقی 10 وات
محافظ Tamper دارد
کارکرد در باند فرکانسی 868.0 – 868.6 مگاهرتز یا 868.7 – 869.2 مگاهرتز، بسته به منطقه
توان خروجی RF 10.4mW (محدود به 25mW)
تلفیق سیگنال رادیویی GFSK
محدوده سیگنال رادیویی حداکثر تا 2,000 متر (بدون وجود مانع)
کانال های ارتباطی 2 سیم کارت:

 • 2G (GSM900/DCS1800 (B3/B8))
 • 3G (WCDMA 850/900/2100 (B1/B5/B8))
 • LTE (FDD B1/B3/B5/B7/B8/B20/B28)

Wi-Fi (802.11 b/g/n)
اترنت

نوع نصب داخلی
محدوده دمای عملیاتی از °10- سانتیگراد تا °40+ سانتیگراد
رطوبت مجاز عملیاتی حداکثر تا %75
ابعاد 163 × 163 × 36 میلیمتر
وزن 367 گرم
زمان سرویس دهی 10 سال

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *