تنظیمات آیفون برای از دست ندادن نوتیفیکیشن هشدارهای دزدگیر آژاکس

 

نوتیفیکیشن در ایفون

آژاکس می تواند براحتی برای نظارت مستقل بر خانه، آپارتمان یا دفتر شما استفاده شود تا با ترکیبی از سرویس نوتیفیکیشن (push notification)، پیامک و تماس های تلفنی، به یک سیستم اطلاع رسانی پیشرفته برای کاربر تبدیل شود. حتی اگر سیستم امنیتی خود را به یک ایستگاه مانیتورینگ مرکزی متصل کنید، باز هم از همه رویدادها مطلع خواهید شد و می توانید بر حل هر مشکلی که ممکن است رخ دهد نظارت کنید، البته به شرطی که هشدار آژاکس را از دست ندهید.

انواع مختلف اعلان های آژاکس خطر از دست دادن یک رویداد بسیار مهم مانند شناسایی یک مزاحم در داخل خانه، سیگنال دادن سنسورهای آتش سوزی بدلیل تشخیص دود یا شناسایی نشت آب را به حداقل می رسانند. نوتیفیکیشن ها نیاز به اتصال به اینترنت دارند، اما در صورت عدم وجود سیگنال تلفن همراه، ممکن است در عرض چند ثانیه از طریق Wi-Fi دریافت شوند. از سوی دیگر، پیامک مستقل از اتصال به اینترنت عمل می کند، در حالی که تماس های تلفنی با توجه به مدت زمان آهنگ زنگ و لرزش ها بیشترین توجه را به خود جلب می کنند.

منوی تنظیمات

اما فعال بودن هر سه نوع اعلان ها تضمین نمی‌کند که هشدار سیستم امنیتی را از دست ندهید و دلیل آن ممکن است به تنظیمات آیفون نسبت داده شود. با انجام دادن روش های زیر احتمال از دست دادن یک رویداد مهم، چندین برابر افزایش پیدا کند :

  • صدای هشدارها را تا آخر کم کنید.
  • به حالت بی صدا بروید (همزمان لرزش را غیرفعال کنید).
  • حالت مزاحم نشوید (Do Not Disturb) را روشن کنید.

بیصدا کردن

خوشبختانه، نه تنها شرکت هایی که خدمات اعلان های بسیار مهم ارائه می دهند متوجه این مشکل شدند، بلکه اپل نیز متوجه این مشکل احتمال بالای از دست دادن هشدار شد. در iOS 12، اپل ویژگی جدیدی با نام Critical Alerts به تنظیمات نوتیفیکیشن ها اضافه کرد. صرف نظر از تنظیمات گوشی هوشمند شما، این نوع جدید نوتیفیکیشن ها یک هشدار صوتی پخش می‌کنند و پیامی روی صفحه نیز ظاهر می‌شود.

در این ویدیو نحوه عملکرد ویژگی Critical Alerts آمده است :

اپل از هشدارهای حیاتی (Critical Alerts) فقط برای برنامه های مرتبط با سلامت، امنیت عمومی و امنیت خانه پشتیبانی می کند. برای بدست آوردن دسترسی در اپلیکیشن به این نوع هشدارها، توسعه دهندگان اپلیکیشن باید توجه کاربران را به اهمیت این نوع هشدارها و دریافت نوتیفیکیشن هایی که تنظیمات دستگاه را نادیده می‌گیرند، جلب نمایند.

اپلیکیشن سیستم امنیتی Ajax یکی از اولین برنامه های امنیتی در جهان بود که مجوز اپل را برای استفاده از Critical Alerts دریافت کرد. هنگامی که برنامه را پس از ارتقاء به نسخه 2.11.2 باز می کنید، پیامی را مشاهده می کنید که از شما می خواهد این ویژگی جدید را انتخاب کنید. ما به شدت توصیه می کنیم که دسترسی لازم را اعطا نمایید!

پیام هشدار

سیستم امنیتی آژاکس از هشدارهای بحرانی (Critical Alerts) فقط برای برقراری ارتباط هشدارها زمانی که چشمی ها سیگنال نفوذ، آتش‌سوزی یا نشت را نشان می دهند و در صورت فشار دادن دکمه ترس و اضطراب کلید کنترل یا هنگام وارد کردن کد تهدید روی صفحه کلید استفاده می‌کند. نوتیفیکیشن های سیستم، حالت صدا (sound mode) گوشی هوشمند شما را لغو نمی کنند.

اگر می خواهید هشدارهای حیاتی قبلاً غیرفعال شده را فعال کنید، به تنظیمات / Settings ← آژاکس / Ajax ← نوتیفیکیشن ها / Notifications بروید.

دسترسی به critical alert

به یاد داشته باشید که می توانید Ajax را به یک ایستگاه مانیتورینگ مرکزی شرکت امنیتی متصل کنید تا از نظارت 24 ساعته و 7 روز هفته بر رویدادهای امنیتی اطمینان حاصل کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *