مغزی کامل در یک جعبه

 

در آینده ای نه چندان دور، اینترنت اشیا (IoT) و اتوماسیون (Automation) جایگزین فرآیندها و کارهای روتین روزمره خواهد شد و این به معنی سپردن انجام کارها به هوش مصنوعی است. لوازم خانگی قبلاً به این قابلیت که در وقت و منابع خود صرفه جویی کنند مجهز شده اند، بنابراین می بایست روی چیزهای مهمتری تمرکز کنیم مانند اینکه یک وسیله الکترونیکی بفهمد که قهوه جوش در چه زمانی و به موقع روشن شود. در حال حاظر این میزان از هوشمندی نمی تواند بدون کنترل از راه دور این کار را انجام دهد و این زمانی است که رله دزدگیر WallSwitch به کمک ما می آید.

رله دزدگیر WallSwitch یک جعبه 39 × 33 میلیمتر است که در یک جعبه قرار گرفته است. در داخل این جعبه یک رله وجود دارد که می تواند حداقل 200 هزار بار تغییر کند و از راه دور و در زمان مناسب از طریق برنامه close/open شود و به ترتیب جریان را روشن یا خاموش می کند.

رله نصب شده بروی دیوار

 

در نرم افزار موبایل آژاکس، می توانید جریان و ولتاژ شبکه را بررسی کنید و تعداد کیلووات هایی را که دستگاه از طریق WallSwitch متصل کرده است مشاهده کنید. سوئیچ در شبکه های 220 ولت و 110 ولت کار می کند. قدرت مجاز دستگاه های متصل به ترتیب متفاوت است، برای مقادیر دقیق به پارامترهای سوئیچ در جدول مشخصات فنی WallSwitch مراجعه کنید.

برای اطمینان از اینکه دستگاه به سرعت به عملکرد ناپایدار شبکه های الکتریکی پاسخ می دهد، محافظی در برابر اضافه جریان، افزایش ولتاژ و گرم شدن بیش از حد اضافه تعبیه شده است. اگر ولتاژ بیش از حد بالا یا پایین باشد، رله تحریک شده باز می شود. به محض بازگشت ولتاژ به حالت عادی، رله به طور خودکار بسته می شود. در صورت گرم شدن بیش از حد نیز همین اتفاق می افتد.

رله wall switch دزدگیر

 

WallSwitch فقط به عنوان بخشی از دزدگیر آژاکس کار می کند، جایی که می تواند دستورات کاربر را اجرا کند یا به طور خودکار کار کند. کاربر می تواند WallSwitch را با استفاده از برنامه یا کلید Button کند. در عین حال WallSwitch را می توان برای اجرای یک سناریو برنامه ریزی کرد: با Alarm یک یا چند دستگاه یا به صورت برنامه ریزی شده.

 

مدیریت توان از راه دور

اگر رله دزدگیر WallSwitch را به همراه یک کنتاکتور برقی (کلید خودکار قطع و وصل) در تابلو نصب کنید، می توان از آن برای قطع کامل انرژی در محل استفاده کرد. این امر به ویژه برای یک خانه تابستانی یا روستایی مناسب است:  با تنظیم یک Schedule میتوان قبل از رسیدن کاربر به محل، دمای یخچال در حد مطلوب تنظیم شود و یا آب گرم برای استحمام آماده شود و همچنین در پارکینگ باز شده و چراغ های ساختمان و واحد روشن شود. این سناریو بسادگی با یک تنظیم Schedule و فعالسازی آن با یک کلید Button انجام می پذیرد.

کنترل روشنایی محیط با رله دزدگیر

همچنین با رله دزدگیر WallSwitch به ایجاد حضور کاذب کاربر در محل کمک می کند. مثلاً می توان لامپهای روشنایی مطابق برنامه یا با زنگ هشدار تشخیص حرکت روشن شود که باعث این می شود که انگار ساکنین در منزل هستند و این باعث می شود که مزاحمان را بترساند.

 

کنترل تهویه هوا از راه دور

اگر از آبگرمکن، پکیج، گرمایش از کف یا سیستم تهویه بدون برنامه ریزی زمان خاموش/روشن شدن استفاده می کنید، رله WallSwitch می تواند به برنامه ریزی این امر کمک کند و از مصرف مضاعف در صورت عدم نیاز به این وسایل، صرفه جویی در مصرف برق کند و قبض برق را کاهش دهد. می توان چند ساعت قبل از بازگشت به خانه این دستگاه ها را از راه دور راه اندازی کرد یا یک Schedule را برای کار آنها تعیین کرد و مزیتی که این Schedule برای وسایل برقی دارد این است که در زمان بلااستفاده بودن تجهیزات دیگر در حال استفاده از برق نیستند و حتی باعث می شود عمر تجهیزات نیز افزایش پیدا کند.

کنترل تهویه هوا با رله دزدگیر

 

جلوگیری از نشت آب از راه دور

در صورت ترکیدن لوله، سوییچ به شما کمک می کند تا از گسترش نشتی آب از خانه خود به همسایگان جلوگیری کنید. برای انجام این کار، شما باید در مسیر اصلی ورودی آب به خانه یک شیر برقی آب داشته باشید که بتواند آب را در کل آپارتمان یا حمام قطع کند؛ که می بایست این شیر برقی با سوئیچ نصب شده تغذیه و کنترل شود. برای تشخیص نشت آب، باید از دتکتور نشت آب LeaksProtect استفاده شود که در صورت وقوع نشتی هشدار توسط دتکتور ارسال شده و سوئیچ به طور خودکار منبع آب را قطع می کند.

 

ریموت کنترل در ورودی

در صورت نصب قفل الکترومکانیکی، می توانید مهمانان را از راه دور وارد خانه کرده و از شر استفاده از کلیدها و دسته کلیدهای بزرگ با چندین کلید در ورودی، در واحد، در انبار و … خلاص شوید. همچنین هنگامی که دزدگیر در حالت عملیاتی قرار گرفت، قفل درهای ورودی را قفل کنید، چراغ ها را خاموش کنید، کرکره های رولی را به طور خودکار ببندید.

کنترل در ورودی با رله دزدگیر

 

کنترل از راه دور کرکره و پرده

صرفاً یک بستن و باز کردن پرده ها و کرکرهای برقی با کمک رله WallSwitch می تواند در غیاب شما، این حالت را تداعی کند که کسی در خانه است و عدم حضور شما را در منزل تحت پوشش قرار دهد.

کنترل کرکره با رله دزدگیر

 

کنترل از راه دور درها و در پارکینگ

این کنترل باعث حذف پیاده شدن از ماشین برای بازکردن در پارکینگ می شود.

کنترل پارکینگ با رله دزدگیر

 

راه اندازی مجدد دستگاه ها از راه دور

برخی از دستگاه ها، مانند تلویزیون یا مودم نیاز به راه اندازی مجدد دارند. می توانید از WallSwitch برای انجام این کار بدون ریبوت به صورت دستی استفاده کنید.

توصیه می کنیم هنگام نصب سیستم خواسته های خود را به متخصص نصب بگویید. آنها به پیاده سازی این نوع فرآیندها و سایر گزینه ها برای کنترل از راه دور دستگاه ها کمک می کنند.

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *