معرفی سوئیچ شبکه PoE برند داهوا

 

تصویر ویدیویی نامناسب و تاخیر طولانی از مشکلات رایج پروژه‌های دوربین مداربسته IP هستند. شبکه دوربین مداربسته متفاوت تر از شبکه ارتباطی مرسوم داده‌ها است. این شبکه نیازمند عملکردی قوی در حل مشکلاتی مانند “delay” و “Packet loss” می باشد. داهوا تکنولوژی به عنوان یک تامین کننده حرفه ای در زمینه راه حلهای نظارتی ویدیویی با دانش عمیق در این گونه سیستم ها می باشد. سوئیچ PoE داهوا به صورتی ویژه طراحی شده است که در جهت درخواست های جریانات خاص ویدیویی و حل مشکلاتی که در بالا ذکر شده است، بسیار موثر عمل می کند.

چند نمونه از سوئیچ های داهوا

سوئیچ های poe داهوا

 

مدیریت پی او ای (PoE Management)

 

در این بخش 2 ویژگی اصلی وجود دارد:

PoE قابل تنظیم

قابلیت تنظیمات PoE به کاربران اجازه ذخیره مقداری از برق را به صورت دستی از طریق رابط Web Management می دهد، که می تواند ذخیره برق را برای آن دسته از دوربین مداربسته های IP که نیازمند برق اضافی در برخی مواقع هستند را تامین کند، مانند دوربین مدار بسته ای که برای روشن کردن قابلیت IR یا همان دید در شب نیاز به برق بیشتری دارد. علاوه بر این می تواند مصرف برق را در همان لحظه نشان دهد.

Green PoE

قابلیت Green PoE به کاربران اجازه تنظیم و برنامه ریزی برای مصرف برق PoE را می دهد، که این اختیار را برای سوئیچ جهت زمان بندی قطع و وصل بودن جریان برق را فراهم کند. برای مثال، ما می توانیم برای ساعت 9 صبح تا 21 شب یک بازه زمانی تعریف کنیم، به این معنی که سوئیچ PoE در این بازه زمانی می بایست برق مورد نیاز دوربین را تامین کند و خارج از این زمان بندی جریان برق را قطع کند. با این ویژگی در مصرف برق نیز می توانید صرفه جویی کنید.

 

انتقال PoE تا مسافت 250 متر

تامین برق دوربین مداربسته با استفاده از PoE به طور معمول تا مسافت 100 متر می باشد. اما یکسری از سوئیچ های PoE داهوا می تواند انتقال برق PoE را تا 250 متر از طریق تنظیم ساده رابط Web Management میسر سازند. این ویژگی باعث کاهش هزینه ها برای تامین برق در مسافت های طولانی به صورت حذف سوئیچ های گران قیمت فیبر نوری و ماژول SFP بعلاوه هزینه های اجرایی این گونه دستگاه ها می شود.

 

نشانگر مصرف انرژی

در پنل جلویی دستگاه یک نشانگر برای جریان مصرفی هر پورت PoE قرار داده شده است، که می تواند برای شما مشخص کند کدام پورت دوربین مداربسته تحت شبکه مصرف بیشتری دارد:

50%: یعنی مجموع جریان مصرفی PoE زیر 50 درصد می باشد.

80%: یعنی مجموع جریان مصرفی PoE بین 50 تا 80 درصد می باشد.

100%: یعنی مجموع جریان مصرفی PoE بین 80 تا 100 درصد می باشد.

 

Hi-PoE

یکسری از سوئیچ های PoE داهوا دارای 2 پورت Hi-PoE می باشد، که می تواند تا 60W برای دستگاه هایی نظیر دوربین مداربسته اسپید دام، اکسس پوینت ها و رادیو وایرلس ها را ارائه دهد.

 

ویژگی های متداول سوئیچ PoE داهوا

 

بعلاوه، سوئیچ PoE داهوا دارای مزایای مشخص در جنبه های زیر می باشد :

قطعات کارآمد

منبع برق، تراشه قابل تعویض و چیپ PSE قطعات کلیدی سوئیچ PoE می باشد. قطعات سوئیچ PoE داهوا از منبع برق و چیپ تولیدی خود شرکت داهوا بهره می برد که این کیفیت را تضمین و سوئیچ ها را مطمئن تر می کند.

انتقال ویدیویی Non-blocking

ویژگی جریان ویدیویی متفاوت از جریان عادی داده ای می باشد. افزایش ناگهانی جریان ویدیویی فشار زیادی به انتقال داده در سوئیچ PoE به وجود می آورد. عملکرد کنترل جریان سوئیچ PoE داهوا به طور پیش فرض و buffer سخت افزاری بزرگ، فعال شده است که می تواند ترافیک ناگهانی داده و جریان ویدیویی را به بهترین شکل مدیریت نماید.

طراحی صنعتی محصولات

سوئیچ PoE داهوا جهت محیط کاری نامساعد صنعتی طراحی شده است، مانند محیط دارای درجه حرارت بالا و محیط دارای رعد و برق. سوئیچ PoE داهوا استاندارد رایج حفاظت از رعد و برق 4KV و 2KV را دارد. این سوئیچ ها دارای استاندارد Accelerated Life Testing-ALT جهت تضمین عملکرد و طول عمر دستگاه ها، می باشد.

تست فشار استریم تصویر

این خصیصه بسیار مهم است که یک سوئیچ بتواند مقدار زیادی از جریان ویدیویی در سیستم نظارت تصویری را راه اندازی کند. تجربه غنی در نظارت ویدیویی، داهوا را در طراحی و ساخت بهترین سوئیچ ها برای سیستم های ویدیویی نظارتی توانمندتر کرده است. در همین حال داهوا توانسته است استاندارد تست فشار تصویر را در minimal 200 IP cameras test environment کسب کند که قابلیت اطمینان بالای این سری محصولات را نشان می دهد.

 

سوئیچ 16 و 24 پورت داهوا

سوئیچ 16 و 24 پورت داهوا

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *