نبض خانه هوشمند

 

رله وایرلس دزدگیر آژاکس ابزاری مناسب برای کمک به خودکارسازی فرآیندها در خانه و محل کار است و این دستگاه جدید وایرلس بطوری طراحی شده است که میتواند برای کنترل از راه دور لوازم خانگی استفاده شود.

رله دزدگیر

 

قابلیت های رله

کنتاکت های رله می توانند بارهای الکتریکی را تا 5 آمپر با دامنه 36~0 ولت DC و در شبکه های 230~110 ولت تا 3 کیلووات را تغییر دهند. آنها به صورت گالوانیکی از دستگاه جدا شده اند، بنابراین می توان آنها را به مدارهای کنترل ورودی دستگاه های مختلف دیگر متصل کرد، بنابراین همانند یک دکمه یا سوئیچ ضامن عمل می کند. برای شبکه ولتاژ 230~110 ولت، رله WallSwitch که با موفقیت آزمایش شده است، پیشنهاد می شود.

این رله وایرلس دزدگیر براحتی فقط با یک کلیک در برنامه Ajax یا فشردن کلید ریموت Button وضعیت باز و بسته شدن درهای برقی را کنترل می کند. همچنین، کاربران می توانند رله را برای در وضعیت عملیاتی/غیرعملیاتی، برای Alarm یا بصورت برنامه ریزی شده، با عملکرد خودکار انواع مختلفی از فرامین را پیکربندی کنند. از آنجا که محفظه دستگاه نسبتاً جمع و جور است (39 × 33 × 18 میلیمتر) دستگاه براحتی در یک جعبه اتصال، تابلو برق قرار می گیرد.

رله وایرلس دزدگیر

 

جدا از تغییر وضعیت های مختلف رله، برنامه Ajax به کاربر امکان می دهد تا ولتاژ منبع تغذیه رله و لوازم متصل شده از طریق رله (در صورت اتصال به یک منبع تغذیه) را کنترل کند. اگر رله و دستگاه از منابع مختلف برق تأمین شوند، فقط ولتاژ رله در برنامه نمایش داده می شود. این برنامه همچنین سطح دمای داخل رله را نمایش می دهد.

اتصال مداری رله

اتصال به یک منبع

 

اتصال مداری رله

اتصال به منابع جداگانه

 

اتصال مداری رله

حالت Button/switch

 

حالت های عملکرد رله

برای راحتی بیشتر، رله از چندین حالت رله و حالت های مختلف اتصال پشتیبانی می کند که بسته به نیاز کاربر می توانند با یکدیگر ترکیب شوند:

bistable، هنگامی که اتصال به عنوان یک سوئیچ بسته و باز می شود.

pulse، هنگامی که اتصال برای یک مدت زمان 0.5 تا 255 ثانیه باز یا بسته می شوند (یا از 0.5 ثانیه تا 4 دقیقه)، و سپس بطور خودکار عمل مخالف را انجام می دهند.

 

محافظت دو مرحله ای

برای جلوگیری از حوادث و خرابی تجهیزات، مکانیسم رله در برابر گرمای بیش از حد و نوسانات ولتاژی، دارای محافظ است. این قابلیت دائم فعال است و نمی توان آن را غیرفعال کرد. اگر دمای محیطی که رله نصب شده است بیش از 65 درجه سانتیگراد، یا دمای داخل بدنه رله به بیش از 85 درجه سانتیگراد برسد، رله باز می شود و زنگ هشدار را می فرستد. به محض بازگشت دما به حالت نرمال، رله آزاد شده و اعلان مربوطه را ارسال می کند.

برای ولتاژ تغذیه دو مقدار آستانه وجود دارد: پایین ترین مقدار که 6.5 ولت و بالاترین مقدار 36.5 ولت است. اگر سطح توان خیلی زیاد یا کم باشد، قابلیت محافظت فعال و دستگاه غیرفعال می شود و پیام هشدار ارسال می شود. پس از بازگشت به حالت طبیعی پارامترهای ولتاژ تغذیه، رله آزاد شده و کاربران را مطلع می کند.

 

کاربردهای رله وایرلس دزدگیر آژاکس

با استفاده از این رله، دیگر وقت کاربر برای فرایندهای معمولی روزانه تلف نمی شود. یکسری از کارها و فعالیت های روزمره در زیر بصورت مختصر شرح داده شده است که چگونه می توان اجرای این فعالیت ها را بعهده رله قرار داد:

 

رله و راه بند

درهای برقی و راه بندها. درهای ورودی به ساختمان، درهای پارکینگ، در انبار و حتی راه بندهای ورودی می توانند فقط با یک لمس کلید Button و یا کلیک در برنامه Ajax، باز و بسته می شوند؛ این بدان معناست که دیگر نیازی به دسته کلید برای انواع ورودی ها نیست. این برنامه همچنین از رمز عبور و اثر انگشت برای ورود پشتیبانی می کند بنابراین افراد غیر مجاز نمی توانند بدون اجازه دسترسی، تردد داشته باشند.

 

رله و پرده های غلطکی

پرده های رولی موتوردار و برقی. هنگامی که افراد به خانه می آیند یا به دفتر کار می روند و یا در زمان مشخص شده توسط کاربر، رله می تواند بطور خودکار فعال شده و عمل باز و یا بسته شدن یک پرده برقی را انجام دهد.

 

رله و قفل های برقی

قفل های برقی. وقتی دزدگیر در حالت عملیاتی و فعال است، قفل های برقی درهای ورودی قفل می شود و پس از غیرفعال شدن دزدگیر این قفل ها باز می شود. بررسی کردن وضعیت قفل ها در این دو حالت بابت اینکه درها قفل شده اند یا نه، کاری زمانبر است و در شرایط حساس ممکن است کاربر دچار بی احتیاطی شده و فراموش کند که در را پس از خروج قفل کند.

 

رله و روتر

روترها. اگر تجهیزات شبکه از طریق رله به برق متصل شده باشد، می توان مستقیماً از طریق تلفن هوشمند هر روتری را که دچار اختلال شده است را Restart نمود. که اگر پنل دزدگیر هاب به همان روتر مختل شده، متصل شده باشد، در فاصله زمانی راه اندازی مجدد توسط رله، از طریق کانال GSM به کار خود ادامه داده و پس از راه اندازی مجدد روتر دوباره اتصال برقرار می گردد.

 

رله و شیرآلات برقی

شیرآلات الکترونیکی. این شیرآلات به شما کمک می کند تا در صورت بروز حادثه و در هنگام دور بودن از خانه یا اداره، ورودی آب یا گاز را به طور خودکار خاموش کنید. حتی در صورتی که مسافرت هستید، آنها پس از فعال شدن دزدگیر بطور خودکار آب، برق، گاز و حتی تلفن را می توانند قطع کنند.

 

قابلیت های بیشتر با سناریوها

سیستم امنیتی Ajax قابلیت پیکربندی واکنش های رله در پاسخ به زنگ هشدار و تغییر حالت های امنیتی را طبق زمانبدی های برنامه ریزی شده را نیز فراهم می کند. واکنش های رله نیز با استفاده از کلید Button نیز قابل تعیین هستند.

پیشنهاد می شود از سناریوهای قابل تنظیم در برنامه Ajax برای خودکار کردن سیستم دزدگیر خود و کاهش تعداد کارهای روتین و روزمره استفاده کنید. به عنوان مثال در صورت ارسال هشدار خطر توسط دتکتور نشتی آب LeaksProtect، می تواند ورودی آب را قطع کند.

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *