مشخصه ها و ویژگی ها

 

عملکرد هشدار تایید بصری

چشمی های تشخیص حرکتی MotionCam از دو پروتکل رادیویی به طور همزمان برای برقراری ارتباط با پنل دزدگیر هاب استفاده می کند:

  1. تکنولوژی Jeweller برای تحویل هشدار
  2. تکنولوژی Wings برای تایید هشدار بصری

در این مقاله، ما تنظیمات موثر بر عملکرد تایید هشدار بصری، و همچنین ذخیره و انتقال عکس ها در صورت بروز هشدار را توضیح می دهیم.

چشمی دزدگیر MotionCam دوربین خود را فقط در صورت هشدار فعال می کند. کاربران، شرکت امنیتی و حتی نصاب دزدگیر نمی توانند به صورت اختیاری دوربین را فعال نمایند و به تصویر دوربین چشمی دسترسی داشته باشند (جهت حفظ حریم شخصی کاربر).

 

چه تنظیماتی روی تایید هشدار بصری تاثیرگذار است

پس از تشخیص حرکت 3 تنظیم امکان پذیر است: دتکتور MotionCam می تواند یک عکس بگیرد یا در یک سری بطور متوالی 2 تا 5 عکس بگیرد و یا اصلاً از دوربین استفاده نکند:

MotionCam > Settings > Send photo in case of alarm

منوی تایید بصری

در نرم افزار موبایل آژاکس مجموعه ای از عکس ها به صورت انیمیشن و بطور پیوسته نمایش داده می شود و این امکان را به شما می دهد آنچه را که در محل اتفاق افتاده است را به صورت واقعی ارزیابی کنید:

 

دتکتور MotionCam در سه وضوح تصویر 120×160 ، 240×320 یا 480×640 پیکسل عکس می گیرد. با افزایش وضوح تصویر می توان کیفیت تصویر را تنظیم کرد. با این حال، وضوح بالا باعث افزایش حجم فایل و زمان انتقال آن از چشمی به پنل دزدگیر هاب می شود:

MotionCam > Settings > Image resolution

منوی تایید بصری

می توانید تعیین کنید که چه تعداد از چشمی های MotionCam فعال در دزدگیر، قابلیت photo-verified آنها فعال باشد: 1 تا 10 عدد یا همه آنها. همچنین غیرفعال کردن سیستم، شمارنده هشدار را Reset می کند.

MotionCam > Settings > Alarms with photo verification

منوی تایید بصری

اگر Triggeringهایی که بیش از حد مجاز تعیین شده باشند، باعث فعال شدن دوربین چشمی نمی شوند، اما با این حال سیستم اعلان های آلارم را ارسال می کند:

منوی تایید بصری

در تنظیمات پیش فرض، چشمی دوربین دار MotionCam تعداد 10 زنگ هشدار اولیه را با یک سری 3 عکسِ با وضوح 240×320 پیکسل همراه می کند. این تنظیمات بهینه ترین حالت ممکن برای اکثر محل های تعریف شده است.

 

نحوه کار بافر حافظه دتکتور MotionCam

MotionCam از یک بافر حافظه داخلی برای ذخیره عکس ها به طور موقت استفاده می کند. حافظه بافر بعد از انتقال موفقیت آمیز عکس ها به پنل هاب پاک می شود.

معمولاً ظرفیت بافر و توان عملیاتی پروتکل رادیویی Wings برای انتقال تمام عکسهای دوربین به هاب کافی است. با این حال، حداکثر رزولوشن استفاده شده، نویز ارتباطی یا توان کم سیگنال و همچنین آلارم های متعدد می تواند منجر به وضعیتی شود که دتکتور وقت ندارد تمام عکس های گرفته شده را به هاب انتقال دهد که در این وضعیت بافر پر می شود.

رزولوشن 120×160 240×320 480×640
حداکثر تعداد عکسهای ذخیره شده در بافر 50-75 25-40 12-17

در این حالت، دتکتور شروع به ارسال سری های ناقص (به عنوان مثال، 2 عکس به جای 3 عکس) یا هشدارهای بدون تاییدیه بصری می کند. چنین اعلان های هشداری در نرم افزار با نماد چشم خط خورده مشخص شده اند. به محض وجود فضای کافی آزاد در بافر، دتکتور با توجه به تنظیمات مشخص شده به گرفتن عکس ادامه می دهد.

منوی تایید بصری

پر شدن بافر حافظه تاثیری در سرعت اطلاع MotionCam از حادثه ندارد. پروتکل رادیویی Jeweller اعلان های هشدار را در کمتر از 0.15 ثانیه ارائه می دهد.

 

نحوه کار بافر حافظه هاب

بافر هاب مانند بافر MotionCam کار می کند: عکس هایی را که دتکتورها هنگام زنگ هشدار می گیرند قبل از انتقال آنها به سرور Ajax Cloud، ذخیره می کند.

ظرفیت بافر هاب 20 عکس است که در صورت قطع اتصال سرور یا استفاده از اینترنت ضعیف برای برقراری ارتباط هنگامی که دتکتورهای MotionCam چندین هشدار با تایید عکس ایجاد می کنند، این حافظه پر می شود. با پر شدن بافر، هاب دریافت عکس از دتکتورها را متوقف می کند و دتکتورها بافرهای داخلی خود را پر می کنند و بدون تایید عکس، آلارم ایجاد می کنند، که در نرم افزار با نماد چشم خط خورده همراه است. وقتی ارتباط با سرور بازیابی شد و یا بافر هاب خالی باشد، سیستم هشدارها را با تاییدیه هشدار بصری ارسال می کند.

 

ذخیره عکس های دتکتور در سرور Ajax Cloud

این سیستم، عکس های گرفته شده توسط دتکتورهای MotionCam را به فضای ذخیره سازی مجازی در سرور Ajax Cloud منتقل می کند، تا در برنامه های Ajax و CMS سازگار با آنها، بارگیری شود.

سرور Ajax Cloud در سرویس های وب آمازون قرار دارد. عکسهای ذخیره شده توسط رمزگذاری اصلاح شده AES-256 محافظت می شوند. فقط کاربران هاب که به اعلان ها دسترسی دارند می توانند عکس های گرفته شده توسط دتکتورهای MotionCam را مشاهده کنند.

 

چه مدت زمان برای تایید هشدار بصری لازم است

دتکتورهایی که از تایید هشدار بصری پشتیبانی می کنند، از پروتکل های ارتباطی مختلفی برای انتقال زنگ هشدار و تصاویر استفاده می کنند: Jeweller و Wings.

Jeweller در کمتر از 0.15 ثانیه زنگ هشدار ارائه می دهد و این زمان به اتصال اینترنت و کیفیت ارتباطات بستگی دارد.

سرعت انتقال عکس به حجم آن بستگی دارد (هرچه وضوح تصویر بالاتر باشد، حجم فایل بیشتر است) و همچنین کیفیت و سرعت ارتباط در مسیر دتکتور، هاب، سرور، نرم افزار / CMS. که در سرعت تحویل عکس ممکن است اثر بگذارد:

  • قدرت سیگنال کم و تداخل در کانال رادیویی Wings.
  • اتصال اینترنت کند یا ناپایدار هاب.
  • اتصال اینترنت کند یا ناپایدار دستگاهی که برنامه Ajax یا CMS روی آن نصب شده است.

جدول زیر تحویل یک عکس را با قدرت سیگنال بین هاب و MotionCam در 3 زمان مختلف، با هاب متصل به اینترنت از طریق اترنت و یک تلفن هوشمند با برنامه Ajax متصل از طریق شبکه LTE نشان می دهد:

رزولوشن عکس زمان تحویل
160×120 تا 7 ثانیه
320×240 تا 9 ثانیه
640×480 تا 20 ثانیه

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *