پروتکل اختصاصی دزدگیر های آژاکس برای ارتباطات وایرلس

 

پروتکل ارتباطی وایرلس jeweller

Jeweller یک پروتکل رادیویی است که انحصاراً توسط آژاکس ساخته شده است. این فناوری تعامل بی وقفه بین پنل دزدگیر هاب و تجهیزات متصل به آن را تضمین می کند.

 

ویژگی های کلیدی Jeweller

 

قابلیت اطمینان

ویژگی ارتباط رادیویی دو طرفه دارای الگوریتمی برای تأیید تحویل رویدادها و پرش خودکار فرکانس در صورت تداخل است. هشدارها در کمتر از 0.15 ثانیه منتقل می شوند.

 

محدوده

Jeweller تا مسافت 2000 متر ارتباط رادیویی بطور پیوسته بین دستگاه های موجود در یک منطقه باز را فراهم می کند. با ادغام توسعه دهنده دامنه رادیویی ReX می توان این محدوده را تا 3800 متر افزایش داد.

 

بازدهی

این پروتکل از تقسیم زمانی Multiplexing کانالهای ارتباطی با اندازه فریم قابل تنظیم از 12 ثانیه استفاده می کند. این ویژگی، یک دوره ارتباطی کوتاه و تنظیم خودکار قدرت سیگنال دارد و باعث بهبود مصرف انرژی و عمر باتری دتکتورها (7 سال) می شود.

 

محافظت

رمزگذاری و رمزنگاری داده ها، پرش فرکانس و تأیید اعتبار دستگاه در هر تماس، از نفوذ به تجهیزات و ایجاد سیگنال ها جعلی جلوگیری می کند.

 

مقیاس پذیری

حداکثر 150 دستگاه می تواند در یک سیستم امنیتی فعال باشد بدون اینکه تداخلی در عملکرد یکدیگر ایجاد کنند. از این 150 دستگاه، حداکثر تعداد 5 عدد از آنها می تواند افزایش دهنده دامنه رادیویی ReX باشد که با استفاده از این 5 عدد، حداکثر سطح پوشش دزدگیر آژاکس می تواند تا 35 کیلومتر مربع برسد.

 

پروتکل رادیویی Jeweller با اتصال حداکثر 150 دستگاه به یک کنترل پنل دزدگیر، امکان ایجاد یک فضای امنیتی از هر مقیاس را فراهم می کند. حداکثر برد ارتباطی 2000 متر برای محافظت از آپارتمان ها، خانه ها، املاک تجاری و دفاتر در یک فضا با محیط 12 کیلومتر مربع کافی است.

 

با استفاده از 5 دستگاه گسترش دهنده محدوده ReX، دزدگیر آژاکس می تواند تا 35 کیلومتر مربع مسافت را برای محافظت از هتل ها، مراکز نگهداری، املاک یا کارخانه ها را تحت پوشش رادیویی خود قرار دهد.

 

Jeweller برای تجهیزات امنیتی از فرکانس های رادیویی بهینه استفاده می کند: 868،0-868،6 مگاهرتز.

ارتباط دو طرفه بین پنل دزدگیر هاب و دستگاه های متصل شده، مزایای بسیاری را ایجاد می کند. دتکتورها حالت “مسلح” یا “عملیاتی” را فقط هنگامی فعال می کنند که هاب فرمان مربوطه را ارسال کند. با این متد فعالسازی، چشمی در حالت استندبای می ماند و توان باتری ها تخلیه نمی شود (در مقابل، دتکتورهای سیستم های دارای کانال ارتباطی یک طرفه همیشه فعال هستند و بصورت مداوم توان باتری درحال مصرف است). وقتی کیفیت ارتباط رادیویی در حد مطلوب باشد، تجهیزات شدت سیگنال فرستنده های خود را کاهش می دهند.

تنظیم خودکار شدت سیگنال

 

پیکره بندی دستگاه را می توان از راه دور با استفاده از برنامه نرم افزاری واسط، تنظیم و اصلاح نمود که جایگزین بسیار مناسبی برای تنظیمات دستی با استفاده از کلیدهای فیزیکی و ترمینال ها است. اما مهمتر از همه این است که پروتکل رادیویی تحویل تمامی رویدادها را تضمین می کند. دتکتورها و دستگاه های کنترل تا زمانی که تأییدیه موفقیت آمیز بودن تحویل رویداد را دریافت نکنند، همچنان به فرستادن سیگنال ها (هشدارها و دستورات) ادامه می دهند.

پیکربندی تنظیمات پنل و تجهیزات با نرم افزار آژاکس

 

هر دستگاه سیستمی در یک لحظه مشخص و برای یک دوره بسیار کوتاه با استفاده از یک فناوری پیشرفته برای تقسیم زمان Multiplexing (بر اساس TDMA) با هاب تماس برقرار می کند. در زمان غیر از این تماس، ماژول رادیویی به خواب می رود تا عمر باتری را افزایش دهد. یک زمان سنج بلادرنگ (real-time) وظیفه همگام سازی همه دستگاه های سیستم را بر عهده دارد. فاصله بین session های ارتباطی را می توان از 12 تا 300 ثانیه در برنامه سفارشی کرد.

تشخیص از دست رفتن اتصال با چشمی فقط در 36 ثانیه

 

رمزگذاری داده ها، پرش فرکانس و احراز هویت دستگاه، دزدگیر آژاکس را از نفوذ نرم افزاری محافظت می کند. تلاش برای رمزگشایی سیگنال، استفاده از رمزشکن، یا غیر عملیاتی کردن دزدگیر بی فایده خواهد بود.

محافظت از ارسال داده با block cipher encryption

 

عملکرد Jeweller فقط با مسدود کردن (جمینگ) تمام سیگنال های بی سیم در نزدیکی موقعیت محافظت شده قطع می شود. اما حتی در این حالت نیز سیستم به خطر نمی افتد چون دزدگیر آژاکس به سرعت به کاربر اطلاع داده و شرایط قطعی سیگنال را گزارش می کند.

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *