افزایش برد وایرلس دزدگیر آژاکس تا مسافت 3600 متر

 

در سال 2018، محصولی جدید از آژاکس برای گسترش برد عملیاتی دزدگیر آژاکس معرفی شد که این محصول بسیار پرکاربرد در مناطق وسیع بدلیل گسترش محدوده وایرلس برای حفاظت از محیط های بزرگ و پیچیده مانند کارخانه ها و سازمان ها و عمارت های بزرگ بود. با معرفی بروزرسانی سیستم عامل Malevich، ویژگی هایی مانند حالت گروهی، مدیریت دسترسی کاربر و رمزهای عبور شخصی (ویژگی مهمی برای بخش شرکتی و ملک های بزرگ خصوصی) به عملکرد دزدگیر اضافه شد. سپس هاب پلاس بطور کاملاً پیشرفته با 4 کانال ارتباطی، پشتیبانی از 150 دستگاه و 99 کاربر، آماده برقراری امنیت برای پیچیده ترین محل ها، ارائه گردید.

امروز ما با رکس، به عنوان یک اکستندر هوشمند وایرلس برای افزایش محدوده تحت پوشش کنترل پنل دزدگیر هاب را ارائه می دهیم. رکس حداکثر فاصله اتصال را تا دو برابر افزایش می دهد و به دزدگیر آژاکس اجازه می دهد دفاتر چند طبقه، ساختمانهای جداگانه یا مراکز تولید صنعتی را ایمن کند.

اکستندر وایرلس رکس

 

اکستندر وایرلس رکس مدت زمان طولانی است که ساخته می شود و توسعه دستگاه از سال 2016 آغاز شده است. از آنجا که پروتکل اختصاصی Jeweller، ارتباط دو طرفه بین پنل هاب و چشمی ها را تضمین می کند، اکستندر وایرلس برای دزدگیر کاملاً ضروری نیست چون مسافت 2000 متر برای محافظت از فضاهای خصوصی و تجاری کوچک بیش از حد نیاز بود. اما ما برای افزایش این محدوده نیاز به یک دستگاهی داشتیم که بتواند دوبرابر بیشتر محدوده بیشتری را تحت پوشش دزدگیر قرار دهد.

افزایش برد وایرلس با رکس

 

3 ماه طول کشید تا نمونه های اولیه دستگاهی که بتواند سیگنال هاب را به چشمی ها بفرستد و بالعکس دریافت کند، تولید شود؛ و اولین رکس تولید شده هیچ عملکرد اضافی برای افزایش دامنه ارتباطی نداشت. توسعه دهنده بی سیم رکس نسبت به عملکردهای تعریف شده واکنش های صحیح را نشان می داد، اما فقط یک مسئله مهم وجود داشت و آن اینکه سیگنال از ریموت کنترل SpaceControl دریافت نمی شد.

 

بهبود ارتباطات وایرلس با Jeweller

تکنولوژی Jeweller به عنوان بهینه ساز فناوری رادیویی و برای توسعه دزدگیر وایرلس ایجاد شده است که کاملاً قابل اعتماد، ایمن و کارآمد است. تجهیزات فقط در مدت زمان کوتاهی که به آنها اختصاص داده می شود با هاب ارتباط برقرار می کنند، که این روش TDMA بعنوان متد دسترسی به کانال در شبکه رادیویی است؛ این متد دسترسی باعث ذخیره انرژی تجهیزات می شود. Jeweller به چشمی ها اجازه می دهد که 7-5 سال با باتری های باندل (باتری های قرار داده شده توسط کمپانی) کار کنند، از نفوذ به چشمی جلوگیری کند و هشدارهای ارسال شده توسط دتکتورها را در کمتر از 0.15 ثانیه منتقل کند.

 

یک مشکل بسیار اساسی در اتصال بوسیله اکستندر رکس وجود داشت که با فشردن دکمه panic در کلید SpaceControl، کاربران از حالت عملیاتی یا غیر عملیاتی دزدگیر مطلع نمی شدند و یکسری تنظیمات مربوط به حالت شب و زنگ هشدار با اختلال مواجه می شد و حتی مهم تر از همه اینکه ارسال هشدار در صورت بروز مشکل کاملاً غیر ممکن بود. بنا به همین دلایل، سازگاری و ارتباط کلید SpaceControl با اکستندر رکس را بصورت موقت غیر فعال کردیم. مشخص شد که برای حل مشکلات و سازگاری بیشتر رکس با ریموت دزدگیر آژاکس، باید سیستم مورد بازبینی مجدد قرار بگیرد و پس از عیب یابی، تعمیرات و تنظیمات اساسی صورت بگیرد. به این دلیل پروژه رکس متوقف شد و منابع مجموعه برای دیگر تجهیزات با الویت بالاتر (دتکتورهای امنیتی و آتش سوزی، آژیرها، رله های برق) قرار گرفت.

تا سال 2018، دزدگیر آژاکس بسیار موفق عمل کرد بطوری که در 67 کشور جهان فروخته شد. تنوع و ویژگی ها در بازارهای جدید، باعث شد مسیرهای جدید برای توسعه محصول ترسیم شود. به عنوان نمونه یک سیستم امنیتی یا دزدگیر باید امنیت فضاهای باز و محافظت از اماکن بزرگ و پیچیده مانند عمارت ها، مراکز اداری، ساختمان های صنعتی را فراهم کند. در این نقطه بود که ما واقعاً به توسعه دهنده محدوده بی سیم یعنی دستگاه رکس نیاز داشتیم.

یک سال برای رفع مشکلات رکس صرف شد تا این توسعه دهنده وایرلس به بیست و سومین دستگاه آماده به فروش آژاکس تبدیل شود. این دستگاه توسعه دهنده وایرلس به ظاهر ساده به دومین دستگاه مهم دزدگیر آژاکس دارای سیستم عامل Malevich تبدیل شد.

نصب توصعه دهنده رادیویی رکس بروی دیوار

 

رکس اکنون با استفاده از سیستم عامل با پنل هاب همگام سازی می شود و سیگنال ها را بلافاصله به دستگاه های متصل منتقل می کند. این سیستم عامل بر روی پلت فرم سخت افزاری Hub ساخته شده و عملکرد قابل توجهی برای توسعه ویژگی ها دارد. دستگاه هایی که بعنوان دستگاه مطمئن به آن متصل شده اند را مدیریت می کند و به طور مستقل کار می کند. حتی در صورت قطع ارتباط دتکتور با هاب، دستگاه رکس بعنوان یک گسترش دهنده وایرلس، مقاومت در برابر نفوذ در صورت قطع شدن ارتباط بین دتکتور و هاب، را تضمین می کند.

 

هوشمند به اندازه یک هاب

بدون ورود به جزئیات فنی، با قرار گرفتن چندین اکستندر بی سیم ReX در یک دزدگیر، سطح پوشش رادیویی را تا 45 کیلومتر مربع افزایش می دهد. همزمان سیگنال زنگ انتقال به هاب بیش از 0.3 ثانیه طول نمی کشد. عملکرد اصلی این اکستندر که در فاصله حداکثر 1800 متری از هاب می تواند قرار بگیرد (رکس با تمام هاب های آژاکس سازگار است)، باعث ایجاد ارتباط دو طرفه پایدار با دتکتورها، آژیرها، دستگاه های کنترل منبع تغذیه، صفحه کلیدها و ریموت های کلیدی متصل به آن می شود.

نحوه کار رکس در دزدگیر آژاکس

 

رکس از لحاظ طراحی بدنه و سخت افزار بسیار شبیه کنترل پنل دزدگیر هاب است، اما بدون ماژول های اترنت و GSM است. رکس یک گسترش دهنده دامنه رادیویی یا وایرلس است که صرفاً عملکرد آن در شبکه بی سیم دزدگیر است، پس نیازی به اترنت و پشتیبانی از اسلات سیم کارت ندارد. در حالت عملکرد استاندارد، برق دستگاه می تواند از برق 220 ولت تأمین شود و در صورت قطعی برق، بلافاصله از باتری پشتیبان قرار گرفته در دستگاه، تغذیه می شود. ReX دارای باتری با توان عملیاتی فوق العاده تا 35 ساعت است.

قطعات داخلی گسترش دهنده رادیویی

 

رکس توسط سیستم عامل بلادرنگ Malevich اجرا می شود. این نوع سیستم ها در موشک های بالستیک، آسانسورها و ترمزهای اتومبیل مورد استفاده قرار می گیرند، زیرا آنها منحصراً failure-proof (ضد خرابی) هستند. سیستم عامل Malevich عملکرد و امنیت را با هم تلفیق می کند: مقاوم در برابر پارازیت، مقاوم در برابر ویروس و تأیید اعتبار دستگاه ها.

رکس از پروتکل رادیویی جدید Cargo برای ارتباط با هاب استفاده می کند. این پروتکل بر روی فناوری Jeweller کار می کند و انتقال بسته ای از اطلاعات فشرده و رمزگذاری شده در مورد وضعیت دزدگیر در فرکانسهای 868.0-868.6 مگاهرتز را فراهم می کند. رکس از آنجا که به لطف Cargo به مواردی که هاب می داند دسترسی دارد، این اکستندر وایرلس منتظر کنترل پنل هاب برای تصمیم گیری در مورد arming/disarming دتکتورهای تایید شده توسط هاب نمی ماند، برای مواردی همچون روشن یا خاموش کردن رله ها یا فعال کردن آژیرها. کلاً در موارد اضطراری وقتی هشدار وجود دارد زیر سیستم بصورت اتوماتیک دزدگیر آژاکس را مدیریت می کند.

اگر به هر دلیلی ارتباط با هاب قطع شود، ReX نقش کنترل پنل را بر عهده می گیرد و در صورت تشخیص خطر توسط چشمی ها، آژیرها را فعال می کند.

از دیگر مزایای Cargo امکان انتقال فایل های فریمور (Firmware) از طریق شبکه Jeweller است. رکس اولین دستگاه آژاکس است که بدون اتصال مستقیم به اینترنت نرم افزار را از طریق اتصال با هاب به روز می کند. بطور مشابه با هاب، توسعه دهنده دامنه به طور منظم نسخه های جدید سیستم عامل Malevich، بهینه سازی عملکرد و گسترش قابلیت های دستگاه را دریافت می کند.

 

مشخصات فنی

سازگاری تمامی هاب ها دارای سیستم عامل Malevich 2.7.1 و بالاتر، همه دستگاه های آژاکس به استثنای uartBridge و ocBridge Plus و دتکتور MotionCam
تعداد دستگاه‌های قابل اتصال به اکستندر حداکثر 99 دستگاه در هنگام کار با هاب یا هاب 2 / 149 دستگاه در هنگام کار با هاب پلاس / 199 دستگاه در هنگام کار با هاب 2 پلاس
محدوده سیگنال رادیویی تا 1800 متر بدون مانع
منبع تغذیه 110–240 ولت AC
باتری پشتیبان عملکرد بی وقفه تا 35 ساعت
محدوده دمای عملیاتی از °10- سانتیگراد تا °40+ سانتیگراد
رطوبت عملیاتی تا 75%

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *