قابلیتی جدید برای استفاده گسترده تر از دزدگیر

 

پنل دزدگیر وایرلس آژاکس

بر اساس گزارش جدید Grand View Research پیش بینی می شود که حجم بازار جهانی امنیت تا سال 2025 از 167 میلیارد دلار فراتر رود. صدها هزار شرکت امنیتی و متخصصین نصب برای کسب یک جایگاه و موقعیت خوب در این بازار می جنگند.

رقابت به دنبال جستجوی بخشهای جدید در این تجارت است و یکی از آنها می تواند فقدان، ضعف و یا ناپایداری منبع تغذیه یک سیستم امنیتی در تأسیسات باشد. کمپرهای کشنده یا ماشینی (کاروان)، ماشین های سنگین و تریلرها، قایق های تفریحی و بادبانی که اینها همانند بقیه دارایی های یک شخص نیاز به حفاظت دارند میتوانند همانند خانه های خالی مورد حمله غارتگران و متجاوزان قرار بگیرند؛ این نوع وسایل حمل و نقل هم میتوانند درگیر اینگونه مسائل باشند و حتی در معرض خطر آتش سوزی قرار بگیرند.

مهمترین مسئله ای که برای نصب دزدگیر یا همان سیستم امنیتی برای وسایل حمل و نقل و تفریحی پیش می آید، مسئله تامین برق مورد نیاز است. منبع تغذیه 6V PSU و منبع تغذیه 12V PSU دزدگیر آژاکس این مشکل را رفع می کند؛ به این صورت که پنل مرکزی دزدگیر را به یک منبع تغذیه با ولتاژ پایین متصل می کند. این باتری محافظت حرفه ای از تاسیسات را برای سالها فراهم می کند و دیگر نگران عدم دسترسی یا کمبود برق برای تامین ولتاژ مورد نیاز دزدگیر را نخواهید داشت و این امر فرصت های جدیدی را در ارائه خدمات امنیتی باز می کند.

 

سیستم امنیتی چیست؟

سیستم امنیتی میتواند سارقین را از ارتکاب جرم باز دارد، آتش را تشخیص دهد، در صورت تشخیص نشتی آب، ورودی آب را مسدود کند و لوازم خانگی را کنترل می کند. تمامی موارد قید شده و حتی موارد بیشتری را می توان با دزدگیر آژاکس در یک محل پیاده سازی کرد و نظارت و کنترل این ویژگی ها با نرم افزار موبایل آژاکس براحتی انجام می پذیرد. این برنامه نیز در صورت وجود تهدید فوراً به کاربران اطلاعات لازم را ارسال می کند و می تواند با عکس نشان دهد که چه اتفاقی افتاده در چه مکانی افتاده است.

این سیستم پارازیت (جمینگ) را تشخیص می دهد و در برابر تداخل فرکانسی و هک نرم افزاری و سخت افزاری مقاوم است. تمامی این موارد فقط با یک تلفن هوشمند برای کنترل اتاق های کوچک و مناطق به بزرگی چندین زمین فوتبال کافی است.

⚠️هنگام نصب سیستم امنیتی آژاکس، محدوده دمای کارکرد و رطوبت محیط حفاظت شده را در نظر بگیرید. عدم رعایت این شرایط می تواند منجر به خرابی تجهیزات شود.

 

کاربرد ماژول منبع تغذیه 6 ولت و 12 ولت چیست؟

هاب و باتری

 

با استفاده از منبع تغذیه PSU(Power Supply Unit) دزدگیر، در جایی که امکان دسترسی به برق یا برق پایدار وجود ندارد، برای تامین برق دزدگیر استفاده می شود.

PSU 12V و PSU 6V به شما این امکان را می دهند که پنل مرکزی دزدگیر یعنی هاب را به منبع تغذیه ولتاژ پایین (116~4.2 ولت برای 6V PSU و 20~8 ولت برای 12V PSU) متصل کرده و از آن بعنوان یک منبع تغذیه خارجی استفاده کنید. یک منبع تغذیه در بدنه هاب نصب شده است که PSU جایگزین منبع تغذیه از پیش نصب شده 110/230 ولت می شود.

منبع تغذیه های دزدگیر آژاکس شامل سه مدل PSU است که برای واحدهای مرکزی مختلف بطور مجزا طراحی شده و همچنین می تواند برای اکستندر محدوده وایرلس ReX نیز نصب شود :

باتری 6 ولت دزدگیر

باتری 6 ولت هاب 2 / هاب 2 پلاس
منبع تغذیه با ولتاژ پایین توضیحات بیشتر

 

باتری 12 ولت دزدگیر

باتری 12 ولت هاب / هاب پلاس / اکستندر وایرلس رکس
منبع تغذیه با ولتاژ پایین توضیحات بیشتر

 

باتری 12 ولت دزدگیر

باتری 12 ولت هاب 2
منبع تغذیه با ولتاژ پایین توضیحات بیشتر

 

مکان های مورد استفاده

این محصولات موقعیت جدیدی را برای شرکت های امنیتی و نصب کنندگان دزدگیر باز می کند. با تغذیه 12 ولت و 6 ولت، امکان نصب و نگهداری دزدگیر در محل هایی که بدلیل عدم تامین برق امکان نصب وجود نداشت و مورد توجه قرار نگرفته بودند، وجود دارد.

 

ملک خالی از سکنه

ملک رها شده

 

ممکن است ملک یا خانه ای وجود داشته باشد که در آن سکونتی وجود ندارد مانند یکسری از خانه های قدیمی متروکه، یک ویلای تابستانی که در فصل سرد سال ترددی در آن وجود ندارد، یا تأسیساتی که ساخت و ساز آن بطور موقت متوقف شده است و یا یک ساختمان در حال تکیمل برای فروش که در حال حاضر نیاز به حفاظت در برابر سرقت مصالح ساختمانی و تجهیزات دارد.

اینها مکان هایی هستند که توجه خرابکاران، سارقان و ولگردها را به خود جلب می کنند که طی مدتی اگر از محل بازدید یا رفت و آمدی نباشد توسط ولگردها مورد اشغال قرار می گیرد. بنابراین، تشخیص زودهنگام مزاحمان با نصب سیستم امنیتی برای حل این نوع مشکل ها بسیار مفید خواهد بود.

با نصب سیستم امنیتی آژاکس می توان دارایی و اضطراب های ناشی از ورود مزاحمین به خانه های متروکه مالکین را نجات داد.

دتکتور MotionCam با تأیید عکس مجموعه ای از عکس ها را برای ارزیابی دقیق وضعیت ارائه می دهد. دتکتور LeaksProtect نشتی را گزارش می دهد. باتری های از پیش نصب شده می توانند دستگاه را تا 7 سال (بسته به نوع دستگاه و تنظیمات) تغذیه کنند.

با دزدگیر آژاکس، مالک با حداقل تلاش برای سالهای آینده، بدون وقفه از ملک یا ملک های خود بصورت آنلاین، کنترل و نظارت می کند.

 

انبارها

دزدگیر انبار

 

منبع تغذیه های PSU به شما این امکان را می دهند که هاب و ReX را به یک منبع تغذیه با ولتاژ پایین متصل کنید و همچنین از باتری های قابل حمل استفاده کنید. با اتصال پنج اکستندر وایرلس ReX به سیستم، منطقه تحت پوشش رادیویی را می توان به 35 کیلومتر مربع افزایش داد. حالا در نظر بگیرید که انبارهایی به این اندازه را می توان به راحتی کنترل کرد حتی اگر در محل برق وجود نداشته باشد.

 

ماشین های کاروانی و مسافرتی

کمپینگ یکی از عوامل اصلی رشد بازار ون های مسافرتی و تجهیزات کمپینگ است و انتظار می رود با توجه به رشد جهانی گردشگری ماجراجویی در جهان تا سال 2025، 12 درصد رشد کند که بدان معنی است رشد و توسعه بیشتری در زمینه استفاده از ماشین های کمپر و ون های مسافرتی خواهد داشت.

یک نصاب به سادگی هاب را به ون ها و تریلرها با باتری قابل حمل متصل می کند و سیستم امنیتی در سفر با راننده همراه است و از وسیله نقلیه در زمان نبودن راننده، محافظت می کند. در اکثر اوقات، هاب کمتر از 100 میلی آمپر مصرف دارد، بنابراین یک باتری معمولی خودرو بدون شارژ 2~1 ماه دوام می آورد.

دودزایی در وسیله نقلیه

تنظیم سناریوها حفاظت را به سطح بعدی می رساند. در پاسخ به یک رویداد خاص (مثلاً نفوذ)، فرمان مربوطه بلافاصله یک دستگاه دودزا یا مه ساز را فعال می کند.

 

قایق ها و کشتی ها

دزدگیر در قایق

 

آمارها نشان می دهد که تقاضا برای قایق ها و دیگر کشتی های ورزشی در طول سال 2020 در انگلستان افزایش یافته است. فروش در سال 2020، 9 درصد افزایش یافته است، به ویژه در قایق هایی که بیش از 100000 پوند هزینه دارند.

فقط با اتصال هاب به منبع تغذیه یا باتری و استفاده از یک سیم کارت لازم است تا آژاکس از قایق بادبانی در یک اسکله محافظت کند.

علاوه بر خطری که مهمانان ناخوانده برای مسافران در پی دارند، لوازم الکترونیکی گران قیمت، تجهیزات کشتی و حتی خود کشتی نیز در معرض تهدید قرار دارند. حق بیمه یک سرمایه گذاری عالی برای آرامش خاطر شما است اما استفاده از یک سیستم امنیتی حرفه ای کار را بهتر و احتمالاً ارزانتر انجام می دهد.

 

نتیجه گیری

سیستم های امنیتی هوشمند در برابر تهدیدها واکنش نشان می دهند. شرکت های امنیتی هوشمند به چالش های بازار پاسخ می دهند و به دنبال فرصت هایی برای پیشبرد در محیطی بسیار رقابتی هستند. منبع تغذیه های 12V PSU و 6V PSU فقط برای استفاده ساده نیستند. این محصولات چشم اندازهای تجاری جدیدی را برای خرده فروشان و نصب کنندگان سیستم های امنیتی باز می کند.

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *