قابلیتی برای راه اندازی مجدد دستگاه IP غیرفعال شده

 

شرح

WatchDog (IP WatchDog) بطور مداوم بر اینکه آیا یک فرآیند معین یا بخشی از یک سیستم طبق روال مشخص شده کار می کند یا خیر، نظارت می کند و اگر اینطور نباشد، WatchDog این روند را دوباره راه‌اندازی و آغاز می کند.

مفهوم “IP WatchDog” که یک قابلیت در سوئیچ های PoE شبکه است به روش تشخیص صحیح عملکرد یک دستگاه IP مانند دوربین مداربسته تحت شبکه اشاره دارد. دوربین های مداربسته متصل به سوئیچ PoE معمولاً با استفاده از پاسخ های ICMP PING کنترل می شوند. اگر دستگاه IP (مانند اکسس پوینت ها و حتی سوئیچ ها)به شبکه متصل باشد و به درخواست های PING پاسخ دهد، یک دستگاه آماده و در حال عملکرد است. اگر دستگاهی به درخواست PING نتواند پاسخ دهد (در مدت زمان مشخص یا پس از تعداد معینی از تلاش های ناموفق پینگ)، در این صورت Watchdog، دوربین مداربسته تحت شبکه یا AP(Access Point) را مجدداً (با قطع و وصل برق برای مدت زمان کوتاهی) راه‌اندازی می کند.

 

مزیت واچ داگ

به طور کلی ، عملکرد IP WatchDog جایگزین انسانی می شود که باید چندین کیلومتر (یا چندین ساعت) به محل پروژه سفر کند تا فقط بتواند سوئیچ برق را خاموش و روشن کند تا دستگاه IP دوباره راه‌اندازی شود. با استفاده از IP WatchDog، دستگاه بدون مداخله انسان دارای چرخه ی راه‌اندازی برق است و بدلیل سریع انجام شدن این کار غالباً، کاربران حتی متوجه عدم کارکرد و از کار افتادن دوربین IP نمی شوند.

 

در زمینه محصولات شبکه LAN / WiFi ، عملکرد IP Watchdog همچنین اتصال شبکه را تشخیص می دهد. به این ترتیب عملکرد اصلی دستگاه به همراه عناصر شبکه (لینک های microwave، روتر، سوئیچ) در طول مسیر بررسی می شود.

این عملکرد گاهی اوقات به عنوان Autoping یا Heartbeat و یا PING Heartbeat شناخته می شود. هر خروجی عملکرد IP Watchdog خاص خود را دارد (یک آدرس IP برای هر خروجی).

قابلیت watchdog در سوئیچ های شبکه

 

نکته

توجه: صرفاً پاسخ PING تضمین نمی کند که دستگاه آزمایش شده آنطور که باید عمل می کند یا خیر. به عنوان مثال، یک دوربین مدار بسته IP با مشکل لنز و یا تصویر هنوز هم می تواند به طور قابل اعتماد به PING از طریق شبکه پاسخ دهد ولی در عمل تصویر دوربین قطع یا دارای نویز و یا حتی بدلیل خراب بودن IR Cut بنفش می باشد. این قابلیت فقط می تواند ارتباط شبکه ای بین دوربین مداربسته تحت شبکه و سوئیچ شبکه PoE را بررسی نماید و با استفاده از دستور پینگ بررسی کند آیا ارتباط شبکه بین این دو دستگاه برقرار است.

عملکرد IP WatchDog می تواند به صورت یکپارچه برای بررسی در دسترس بودن دستگاه های دیگر در شبکه با استفاده از دستور “پینگ” (پروتکل ICMP) استفاده شود. اگر عملکرد WatchDog پاسخی را در مدت زمان مشخص دریافت نکرد، با Reboot کردن مجدد دستگاه متصل به سوئیچ، برق را وصل می کند و برای تشخیص خرابی یک دستگاه IP، کافی است آدرس IP این دستگاه را مشخص کنید. این قابلیت همچنین در صورت عدم راه‌اندازی دستگاه IP پس از چندین Restart، به صورت خودکار غیر فعال شده و دیگر فرمان Reboot را صادر نمی کند.

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *