نگهبانی از محیط بیرونی با چشمی DualCurtain Outdoor

 

چشمی پرده ای دوطرفه بی سیم

چشمی های خیابانی آژاکس اکنون شامل یک چشمی تشخیص حرکت پرده ای دوطرفه است که می تواند تا 30 متر از محیط را تحت نظر داشته باشد و بطور موثر از نزدیک شدن افراد به پنجره ها، درها، راهروها، نرده ها و محافظت می کند.

نمای کنار چشمی پرده ای دوطرفه

در طول یکسال گذشته، تیم آژاکس با تقویت تخصص مهندسی خود برای عمیق تر شدن در امنیت فضای باز که پیچیده ترین منطقه برای تولیدکنندگان تجهیزات امنیتی است، بپردازد. چشمی های فضای باز اغلب می توانند برای حرفه ای ها دردسرساز باشند. اختلالات طبیعی، گرما، باران و برف باعث ایجاد هشدارهای نادرست (False Alarm) زیادی می شود. با تجربه های بدست آمده در توسعه سیستم های نوری و فیلترهای هشدار نادرست نرم افزاری توسط آژاکس، کار بروی یک چشمی تشخیص حرکت در فضای باز با زاویه دید باریک را آغاز شد.

و یک محصول خاص ایجاد شد. چشمی وایرلس DualCurtain Outdoor سیستم های لنز ثبت اختراع شده، یک الگوریتم دیجیتال جدید برای مقابله با آلارم های کاذب آموزش داده شده بروی میلیون ها محرک، تشخیص حرکت در یک منطقه نزدیک/دور قابل انتخاب توسط کاربر و تنظیمات بسیار انعطاف پذیر را ترکیب می کند. همه این قابلیت ها می تواند تا سال ها با باتری از پیش نصب شده کار کنند.

 

دو دتکتور در یک بدنه

هر عنصر DualCurtain Outdoor ایده ی دقت مهندسی را در بر می گیرد. خطوط صاف، لنزها و سنسورهای ماسکه شدن فرورفته، یک بدنه مقاوم در برابر باران را تشکیل می دهند. پنل نصب SmartBracket به شما این امکان را می دهد که به راحتی و ایمن، چشمی را در حین بستن و راه اندازی پنل، به سطح متصل کنید.

کناره های چشمی (سمت چپ و راست چشمی) بطور مستقل تنظیم می شوند. با سوئیچ کلیدهای روی پنل پشتی، می توانید فاصله تشخیص را برای هر طرف، فعال سازی تشخیص در ناحیه نزدیک چشمی و تغییر عمودی زاویه دید تشخیص را به میزان 3 درجه تعیین کنید تا بخش هایی که از نمای ساختمان بیرون زده، مانع دید چشمی نشوند.

سوئیچ های سمت راست پشت پنل

در برنامه آژاکس، هر طرف چشمی را می توان بطور جداگانه کنترل کرد : سنسورهای مادون قرمز (IR) یا ماسکه شدن را فعال/غیرفعال کنید، آنها را بدون توجه به حالت عملیاتی دزدگیر بطور دائم فعال کنید و حساسیت را تنظیم کنید. اپلیکیشن به شما امکان می دهد تعامل با چشمی را بطور انعطاف پذیر تنظیم کنید؛ تاخیرهای ورود/خروج را تنظیم کنید، فعال شدن آژیرها را فقط برای یک سمت خاص تنظیم کنید یا یک سناریوی اتوماسیون برای هشدار چشمی ایجاد کنید.

چشمی نصب شده کنار در ورودی

چشمی نصب شده کنار پنجره

چشمی پرده ای دوطرفه وایرلس به لطف برد اتصال تا فاصله 1,700 متری از هاب از دورافتاده ترین مناطق محافظت می کند و در مراکزهای پیچیده، اکستندرهای وایرلس می توانند بدون در نظر گرفتن مقیاس به ایجاد حفاظت قوی از محیط کمک کنند.

 

فیلتر مضاعف در برابر هشدارهای کاذب

با دو سنسور IR در هر طرف، چشمی وایرلس DualCurtain Outdoor در برابر هشدارهای کاذب موثر است. اگر فقط یک سنسور حرکت را تشخیص داده باشد، چشمی واکنش نشان نمی دهد. هنگامی که هر دو سنسور فعال می شوند، چشمی الگوریتم دیجیتال ویژه ELSA را فعال می کند. در کسری از ثانیه، ELSA یک تجزیه و تحلیل سیگنال سه مرحله ای انجام می دهد و مزاحمت های طبیعی و حیوانات را فیلتر می کند و به این نتیجه می رسد که آیا باید زنگ خطر را به صدا درآورد یا نه.

 

سه مرحله از الگوریتم دیجیتال السا (ELSA)

1. تجزیه و تحلیل فرم

ELSA شکل موج سیگنال های دریافتی از سنسورهای IR را مقایسه می کند. هر دو شکل، باید با حرکت جسمی که گرما را در منطقه محافظت شده ساطع می کند مطابقت داشته باشد. فرم ها باید در هر جهتی مطابقت داشته باشند : عمود یا در امتداد جهت اپتیک های چشمی. در همان مرحله، شدت سیگنال برای در نظر گرفتن فاصله منبع گرما از سنسورها و اندازه آن تحلیل می شود.

 

2. مقایسه الگوها

دامنه سیگنال با پایگاه داده الگو بازبینی می شود. برای ایجاد این پایگاه داده میلیون ها محرک آزمایش شده با چشمی های پرده ای روی افراد، حیوانات، نورها و سایر اختلالات طبیعی در شرایط مختلف آب و هوایی تجزیه و تحلیل و استفاده شده است. سیگنال ها باید با الگوهای مخصوص برای انسان مطابقت داشته باشند.

 

3. تایید زمان

هنگامی که سیگنال های هر دو سنسور IR با شرایط مطابقت دارند به این معنی است که این یک حرکت است و برای یک انسان معمولی است، الگوریتم ELSA زمان فریم های سیگنال ها را مقایسه می کند؛ که سنسورهای فوقانی و تحتانی همزمان حرکت را تشخیص می دهند.

 

تکامل چشمی پرده ای

پس از تجزیه و تحلیل نقاط ضعف چشمی های پرده ای دوطرفه در فضای باز، این چشمی به یک فناوری منحصر به فرد برای گسترش منطقه محافظت شده مجهز شد. هنگامی که Near Area Detection روشن می شود، حسگر IR بالایی چشمی یک بخش دید باریک اضافی را دریافت می کند که در زاویه 40 درجه به پایین هدایت می شود. این کمک می کند تا حرکت را در هنگام تلاش برای نفوذ از نزدیک به خود بدنه چشمی شناسایی کنید و مشکل نقطه کور را حل کند چون این یک مشکل عمومی برای این چنین چشمی هایی است. این فناوری سیستم های Ajax ثبت اختراع شده و یک ویژگی ضروری برای محافظت از نماها و سازه های معماری پیچیده است.

 

تبدیل قابلیت اطمینان به یک برند

باتری های نصب شده بروی چشمی وایرلس DualCurtain Outdoor تا 4 سال کار می کند و از محافظت کامل در برابر خرابکاری نیز برخوردار است. هرگونه مشکل، مانند تلاش برای غیرفعال کردن چشمی یا کم بودن باتری، بلافاصله توسط سیستم به کاربران و شرکت امنیتی گزارش می شود.

چشمی مجهز به یک دکمه تشخیص دستکاری (Tamper) است که به برداشته شدن از پایه و جدا شدن چشمی از سطح واکنش نشان می دهد. و به لطف فاصله زمانی نظرسنجی هاب و چشمی، دزدگیر قادر است قطع شدن اتصال با چشمی DualCurtain Outdoor را در کمتر از یک دقیقه شناسایی کند. این چشمی مطابق با استاندارد EN 50131 درجه 2 را فراهم می کند و مجهز به یک سیستم ضد ماسکه شدن است که تلاش برای مسدود کردن دید یا رنگ آمیزی روی لنزها را تشخیص می دهد.

همچنین چشمی DualCurtain Outdoor برای شرایط آب و هوایی مختلف آماده است. بدنه چشمی در برابر گرد و غبار و پاشیده شدن مواد پوشاننده محافظت می شود و قطعات الکترونیکی در دمای 25- تا 60+ درجه سانتیگراد و رطوبت تا 95 درصد کار می کنند.

همه اینها در کنار هم خواب آرام کاربران و اطمینان شرکت های امنیتی را به تجهیزاتی که با آنها سروکار دارند، تضمین می کند.

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *